pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 marca 2018
  • 23 marca 2018
  • wyświetleń: 30469

[ZDJĘCIA] Koncert charytatywny dla Martynki. Wystąpiła Alicja Janosz!

Sala Pszczyńskiego Centrum Kultury była wypełniona po brzegi! Widzowie oglądali wspaniałe występy taneczne, wzruszali się podczas filmu dla Martynki, a także śpiewali wspólnie z Alicją Janosz!

Koncert charytatywny dla 13-letniej Martynki - 22.03.2018 · fot. BM / pless.pl


W czwartek, 22 marca w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się Koncert Charytatywny "18 Serc dla Martynki", z którego datki zostały przeznaczone na leczenie 13-letniej Martynki Szydełko cierpiącej na nowotwór.

Koncert charytatywny dla 13-letniej Martynki - 22.03.2018
Koncert charytatywny dla 13-letniej Martynki - 22.03.2018 · fot. BM / pless.pl


W programie czwartkowego koncertu znalazły się występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18, kiermasz rękodzieła, aukcje i wiele innych atrakcji. Podczas koncertu wystąpił zespół now. Gwiazdą wieczoru była Alicja Janosz.

Koncert charytatywny dla 13-letniej Martynki - 22.03.2018
Koncert charytatywny dla 13-letniej Martynki - 22.03.2018 · fot. BM / pless.pl


- "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, rodzicom, koleżankom i kolegom z klasy, sponsorom i darczyńcom, dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury, Stowarzyszeniu na rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży Omnibus, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, wykonawcom oraz każdemu, kto włączył się w jakikolwiek sposób w organizację koncertu - dziękują organizatorzy.

Loading...


- W 2015 r. u naszej 10-letniej córki Martynki rozpoznano złośliwy nowotwór zw. Mięsak Ewinga. Dzięki szybkiej diagnozie i wielomiesięcznym leczeniu Martyna wróciła do zdrowia. Niestety, po cyklicznych badaniach, które odbyły się z początkiem 2017 r., okazało się, że to nie koniec leczenia - mówią rodzice dziewczynki. - Żyjemy nadzieją na całkowite i długotrwałe wyleczenie, chcemy zrobić wszystko, co możliwe, aby Martynce w tym pomóc. Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jesteśmy niezmiernie wdzięczni - dodają.

Martynka Szydełko · fot. archiwum prywatne


Martynka to pogodna, pełna twórczych pomysłów, utalentowana plastycznie nastolatka. Lubi majsterkować, wędrówki z rodziną, jazdę na rowerze, deskorolce czy rolkach. Rodzice kochają córki (starsza o trzy lata Agata) i dbają o to, by każdy dzień był wyjątkowy. 5 marca skończyła trzynaście lat i jak każda dziewczynka w jej wieku ma mnóstwo marzeń, które czekają na spełnienie.

W klasie czwartej realizowała naukę w domu. We wrześniu 2016 r. powróciła do szkoły - zespół klasowy przyjął ją z radością. Ze względu na przebytą chorobę była stale pod opieką poradni onkologicznej. Martyna odnalazła się w nowej sytuacji. Uczestniczyła chętnie w życiu klasy i szkoły. Nigdy nie skarżyła się i nie narzekała. Wspólnie z klasą wyjeżdżała na wycieczki (kino, teatr, Ojców, Mała Akademia Jazzu).

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 jest uczennicą klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie, jednak z powodu nawrotu choroby program szkolny realizuje w domu - nauczanie indywidualne.

Jest lubiana przez koleżanki i kolegów. Informacja o powrocie choroby wstrząsnęła wszystkimi.


Martynka Szydełko
Martynka Szydełko · fot. archiwum prywatne


Martynce można pomóc także przekazując 1% podatku na konto:
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "OMNIBUS"
ul. Stefana Batorego 26
43-200 Pszczyna
42 8448 0004 0027 7196 2001 0001
KRS: 0000237488
Tytułem: "Martyna Szydełko - darowizna" lub "Martyna Szydełko - darowizna na pomoc społeczną i ochronę zdrowia"

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.