pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 marca 2018
  • wyświetleń: 8277

48-latka straciła prawo jazdy, jechała zbyt szybko w terenie zabudowanym

Kolejny kierowca z powiatu pszczyńskiego musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na kilka miesięcy. Tym razem, mundurowi z miejscowej drogówki nie mogli pozostać obojętni wobec drogowych wyczynów 48- letniej mieszkanki Studzienic. Kobieta pędziła swoim samochodem w terenie zabudowanym z przeszło "setką" na liczniku.

Na policyjnych stronach wielokrotnie pojawiały się informacje dotyczące sankcji związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Obowiązująca w takich miejscach "50" najczęściej skutkuje, w przypadku jej przekroczenia o przeszło kolejne tyle, niemałymi konsekwencjami. - W dobie nowoczesnych mierników prędkości, kiedy to wykroczenia są w całości nagrywane i uwieczniane na zdjęciach, tacy kierowcy dodatkowo nie mają pola manewru, żeby podważyć prezentowany im po wszystkim film - ostrzega policja.

Policjanci przypominają, że w ustawie o kierujących pojazdami opisane są przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. Jedna z nich wskazuje przypadek rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób.

- W praktyce, ujawnienie takiego czynu każdorazowo skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument. Za pierwszym razem ten okres wynosi 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w tym czasie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami. W takich sytuacjach, jego przywrócenie jest obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania - wyjaśniają mundurowi.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.