pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

 • 6 marca 2018
 • 16 marca 2018
 • wyświetleń: 4825

[WIDEO] "Poezja i muzyka pod 13" na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Wyjątkowo we wtorek 13 marca zaprosiliśmy na kolejne spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Mimo zmiany terminu goście dopisali i mogli przez ponad godzinę delektować się pięknymi tekstami o kobietach i mężczyznach. Chcieliśmy w ten sposób uczcić miniony Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, ale również pokazać, w jaki sposób o tych dwóch jakże różnych płciach mówią polscy poeci.

"Poezja i muzyka pod 13" na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn - 13.03.2018 · fot. kadry z zapisu filmowego


Zespół recytatorski w składzie: Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad, Renata Zborowska, Szymon Kaul i Marcin Piech prezentował teksty Wisławy Szymborskiej, Anny Świrszczyńskiej, Małgorzaty Hillar, Haliny Poświatowskiej, Jana Andrzeja Morsztyna, Adama Asnyka, Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Andrzeja Waligórskiego, Andrzeja Bursy, Ernesta Brylla i Mariana Hemara.
Wokaliści natomiast przygotowali bardzo różne piosenki, w których mowa była o trudnych często relacjach damsko - męskich.Usłyszeliśmy:
 • "Gaj" A. Osieckiej i M. Grechuty oraz "W naszym niebie" Michała Łangowskiego w wykonaniu duetu Paulina Chodura i Grzegorz Szwedka,
 • "O`key" E. Szlechtera i H. Warsa i "Już taki jestem zimny drań L. Starskiego i H. Warsa - Szymon Kaul,
 • "Anna" (B. Loebl i Tadeusz Nalepa) - Grzegorz Wuwer
 • "Żal mi nadziei" (W. Młynarski i W. Korcz) - Magda Drobiec i Grzegorz Wuwer
 • "Bo z dziewczynami" ( Andrzeja Bianusza i Stefana Rembowskiego) - zaśpiewał Marek Peła z towarzyszeniem Magdy Drobec,
 • " O mnie się nie martw" (K. Winkler i J. Krzeczek) w wykonaniu Roksany Sawickiej,
 • "Kobiety jak te kwiaty" Piotra Bukartyka w interpretacji Grzegorza Szwedki,
 • "Mężczyźni, którym" (W. Woroszylski i T. Łuc)) - Magda Drobiec
 • "Z kim tak ci będzie źle, jak ze mną" (W. Młynarski i R. Orłow), "Szuja" (J. Przybora, J. Wasowski) i "Proszę sądu" (A. Osiecka i J. Mikuła) - Renata Zborowska,
 • "Ech, mała" Andrzeja Brzeskiego - zespół "13" (UTW).


Repertuar wieczoru był bardzo bogaty i spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem przez przybyłych gości. Jak zwykle przy filiżance dobrej kawy i równie dobrej herbaty żywo reagowali na słowa wierszy i piosenek. Po koncercie znowu usłyszeliśmy podziękowania i pochwały. Pragniemy bardzo podziękować Państwu za prezenty dla bezdomnych zwierząt. Postaramy się niezwłocznie przekazać je Fundacji "Arkadia".
Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem proponujemy Państwu spotkanie z twórczością Janusza Kondratowicza - znakomitego autora tekstów największych polskich przebojów i zdolnego wrażliwego poety. Czekamy w piątek 20 kwietnia o 18.00 w "13" (Pszczyńskie Centrum Kultury).

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj