pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 6162

Dofinansowania do 95% do wymiany kotłów na gazowe w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W związku z ogłoszeniem przez zarząd województwa śląskiego konkursu grantowego, na dofinansowanie do wymiany w budynkach jednorodzinnych starych pieców węglowych na gazowe, Urząd Gminy w Kobiórze robi rozeznanie potrzeb w tym zakresie.

Beneficjentem i wnioskodawca o dofinansowanie będzie Gmina Kobiór, a zainteresowani mieszkańcy grantobiorcami.

- Dofinansowaniem w wysokości do 95% może być objęty: demontaż starego kotła na paliwo stałe, zakup i montaż kotła/pieca zasilanego gazem (energią elektryczną, biomasą lub innym odnawialnym źródłem energii) wraz z niezbędną instalacją. Limit dofinansowania określony będzie po podsumowaniu zapotrzebowania z terenu gminy - informuje Urząd Gminy.

Pozostałe koszty ponosi właściciel budynku. Do właściciela należy w szczególności wykonanie na swój koszt przez uprawniony do tego podmiot audytu energetycznego (świadectwo charakterystyki energetycznej) oraz termomodernizacji budynku, która powinna być zakończona najpóźniej w momencie wymiany pieca.

Szczegóły dotyczące konkursu można uzyskać na stronie www.rpo.slaskie.pl. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to styczeń 2019 roku, a realizacja inwestycji do końca 2020 roku.

Zainteresowani właściciele budynków powinni zgłosić się w Urzędzie Gminy (pok. 16) celem wypełnienia deklaracji przystąpienia do programu, najpóźniej do dnia 16 marca.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj