pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 2723

[ZDJĘCIA] Bajkowa zima na Leskowcu z Wichurą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

Nawet kilkunastostopniowy mróz za oknem nie był w stanie powstrzymać Wichurzan przed kolejną wędrówką po górach. Tym razem dzielna drużyna z Pszczyny wybrała się w Beskid Mały, by zdobyć Leskowiec od południowej jego strony. Świeży opad śniegu umilił wędrówkę, gdyż przyodziane w biały puch drzewa i krzewy mogłyby stanowić niezwykłe tło dla niejednego filmu.

Bajkowa zima na Leskowcu z Wichurą - 02.2018 · fot. Joanna Rozmus-Cader


Na początku wędrówki trzaskający mróz zmusił wszystkich do szybszego marszu, by podnieść trochę temperaturę ciała. Jednak już po kilkunastu minutach większość turystów rozbierała wierzchnie okrycia i chowała je do plecaków. Wyjątek stanowiły rękawice, które jednak towarzyszyły wszystkim przez cały okres wycieczki. Niełatwa wędrówka spowodowana duża ilością śniegu mijała w bardzo radosnej jak zawsze atmosferze. Informacje na temat topografii, historii i flory terenu, które przekazywali przewodnicy na pewno przydadzą się w przyszłości każdemu z uczestników wycieczki. Najważniejsze jednak jest to, że młodzi ludzie wiedzą jak przygotować się do wędrówki zimą w górach, zwłaszcza w tak niskich temperaturach.

Po niespełna dwóch godzinach stanęli turyści na szczycie Leskowca (919 m.n.p.m.), skąd udali się do schroniska, by przede wszystkim ogrzać się i odpocząć przed dalszą wędrówką. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nad schroniskiem znajduje się Groń Jana Pawła II- jedyny szczyt na świecie nazwany imieniem naszego papieża Polaka.

Po powrocie na szlak, udali się za czerwonymi znakami w kierunku Łamanej Skały, jednakże przed samym szczytem odbili zielonym szlakiem w kierunku Krzeszowa.

Prawie dwudziestokilometrowa trasa zmęczyła chyba wszystkich, jednakże zahartowany został każdy. Jak mawiają Norwegowie: nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie okrycia:) Warto wychodzić z domu nawet jeśli mróz za oknem schodzi grubo poniżej 10 stopni Celsjusza.

Na następny wyjazd Wichurzanie zapraszają w najbliższą sobotę- na Rycerzową, gdzie po raz kolejny wezmą udział w "Biegu na rakietach śnieżnych".

Więcej informacji na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj