pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 10941

34-latka przekroczyła prędkość o 52 km/h. Straciła prawo jazdy

We wtorek policjanci z pszczyńskiej drogówki prowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych. Podczas akcji zwracali szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie w takich okolicznościach straciła swoje prawo jazdy mieszkanka Częstochowy, która w okolicach przejścia dla pieszych, w obszarze zabudowanym jechała z przeszło "setką" na liczniku.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
Od stycznia policjanci z Pszczyny mają do dyspozycji miernik laserowy TruCam. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Policyjne działania "Bezpieczny pieszy" mają na celu równoczesne dyscyplinowanie kierujących i pieszych. Stróże prawa zwracają uwagę zarówno na zachowanie zmotoryzowanych użytkowników dróg w stosunku do pieszych, jak i samych pieszych w stosunku do kierowców. Bacznie przyglądają się ich zachowaniom i wzajemnym relacjom oraz popełnianym przez nich wykroczeniom.

Nie mogli więc być pobłażliwi wobec 34-letniej mieszkanki Częstochowy. Tuż po 11.00 kobieta jechała swoim Volkswagenem na obowiązkowej "50-tce" o przeszło drugie tyle za dużo. Wpadła w ręce mundurowych w Kobielicach, na przecinającej miejscowość drodze wojewódzkiej nr 935. Przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym, na drodze, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych, z których korzystają wracające ze szkół dzieci i dodatkowo w godzinach, kiedy mali piesi kończą lekcje. Za 102 km/h na liczniku swojego Tourana przyjdzie jej pożegnać się z prawem jazdy na najbliższe miesiące. Na jej koncie pojawią się także punkty karne, a i zawartość portfela uszczupli wypisany mandat.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.