pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lutego 2018
  • wyświetleń: 1795

Zebranie na osiedlu Śródmieście. Mieszkańcy pytali o komunikację

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zebrania sołeckie i osiedlowe 2018" podaj

Trwa cykl zebrań sprawozdawczych na osiedlach i w sołectwach. W czwartek, 15 lutego swoje zdanie mogli wyrazić mieszkańcy osiedla Śródmieście.

Zebranie sprawozdawcze na os. Śródmieście - 15.02.2018 · fot. BM / pless.pl


Podczas spotkania obecnych było 19 osób. Zgromadzeni usłyszeli o pomyśle wprowadzenia zmian w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim, który jest wynikiem konsultacji przeprowadzonych w ramach Rad Sąsiedzkich. Następnym etapem było sprawozdanie burmistrza, który przedstawił wykonane inwestycje, zmiany w oświacie oraz plany budżetowe na 2018 rok.

Głos zabrał również Artur Krzyżaniak, komendant straży miejskiej w Pszczynie, który przedstawił mieszkańcom statystykę dotyczącą kontroli palenisk. Wielokrotnie podkreślił, że sytuacja jest lepsza niż w ubiegłym sezonie grzewczym, nadal jednak apelując o nie palenie śmieci.

Nie zabrakło również pytań ze strony mieszkańców. Część z nich zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie, jak będzie wyglądał planowany przez PKP tunel biegnący pod torami kolejowymi na ul. Dworcowej.

- Od wielu lat zabiegamy o to, żeby przebudować skrzyżowanie obok Kauflandu. Dzięki naszym zabiegom Pszczyna została wpisana do rządowego programu dla Śląska. W międzyczasie trwa projektowanie na przebudowę przejazdu pod torami. Te dwie inwestycje zbiegły się projektowo ze sobą - tłumaczył burmistrz Dariusz Skrobol. - Inwestycja kolejowa jest w bardzo dużym stopniu zagrożona finansowo. Natomiast inwestycja drogowa (przy Kauflandzie) wydaje mi się bardziej realna, ponieważ w tym roku nastąpi już wykup gruntów. Na to wszystko trzeba popatrzeć jeszcze przez perspektywę budowy S-1, która spowoduje odkorkowanie w dużym stopniu DK-1 .

Mieszkańcy zaproponowali również, żeby w niedziele zamknąć ruch wokół starówki. - Moim marzeniem jest, żeby zamknąć miasto i żeby wjeżdżać mogli tylko mieszkańcy. Kłopot mamy z tym, że ludzie chcą pojeździć po rynku - szczególnie motocykliści - objeżdżają rynek dookoła i wyjeżdżają, bo nie mogą znaleźć parkingu. Niestety nie ma złotego środka w tej sytuacji - odpowiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Zebrania sołeckie i osiedlowe 2018

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zebrania sołeckie i osiedlowe 2018" podaj

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.