pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lutego 2018
  • wyświetleń: 1602

Os. Podstarzyniec po zebraniu. Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zebrania sołeckie i osiedlowe 2018" podaj

Od zebrania na osiedlu Podstarzyniec, które odbyło się w poniedziałek, 12 lutego, rozpoczął się cykl spotkań sprawozdawczych.

Zebranie sprawozdawcze na os. Podstarzyniec - 12.02.2018 · fot. BM / pless.pl


Spotkanie z mieszkańcami stanowi okazję do podsumowań minionego roku. W pierwszej kolejności sprawozdanie z działalności składają przewodniczący Zarządów Osiedli, a także burmistrz, który prezentuje realizację budżetu za rok 2017. Następnie zastępcy burmistrza przedstawiają szczegółowe informacje dotyczące wydatków związanych z inwestycjami, oświatą, gospodarką komunalną czy sportem. Podczas zebrań obecni są również przedstawiciele policji oraz straży miejskiej. Artur Krzyżaniak, komendant Straży Miejskiej przedstawia m.in. raport z przeprowadzanych kontroli wśród mieszkańców.

Ważnym punktem są głosy mieszkańców, którzy sygnalizują największe problemy. Obecnych na zebraniu na os. Podstarzyniec trapi m.in. zły stan ulicy Kasztelańskiej, podnoszenie poziomu ul. Pionierów, a także zbyt krótkie zielone światło na skrzyżowaniu ul. Hallera z DK-1.

- Na spotkaniu z mieszkańcami przygotowaliśmy szczegółowe informacje dotyczące realizacji budżetu, a także bieżących działań związanych z pracą Urzędu Miejskiego. Nasza gmina dysponuje ograniczonym budżetem dlatego staram się opowiadać o priorytetach, które wynikają z potrzeb mieszkańców. Mimo że bardzo często poruszamy trudne tematy, spotkania pozwalają zapoznać się z oczekiwaniami. Jedno jest pewne, że ani w ciągu roku, ani w ciągu czterech lat nie wybudujemy stukilometrowej sieci dróg asfaltowych. Na to nas po prostu nie stać, a takie na dzisiaj są potrzeby. Dlatego opracowaliśmy i konsekwentnie realizujemy plany napraw. Oczywiście nie ograniczamy się jedynie do rozmów o drogach, chociaż ten temat z pewnością jest jednym z najczęściej poruszanych - powiedział po spotkaniu burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Zebrania sołeckie i osiedlowe 2018

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Zebrania sołeckie i osiedlowe 2018" podaj