pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lutego 2018
  • wyświetleń: 6829

Zatrucie czadem w Pszczynie, w budynku przy ul. ks. bp. Bednorza

W czwartek w budynku przy ul. ks.bp. H.Bednorza w Pszczynie dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był słaby ciąg w przewodach spalinowych.

O podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla służby ratunkowe zostały powiadomione po godzinie 23.00. Przybyły na miejsce po zgłoszeniu zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy dwóm lokatorom. Tymczasem strażacy dokonali pomiarów w mieszkaniu, gdzie doszło do zatrucia, a także w pozostałych lokalach w pionie.

- Urządzenia wszędzie wykazały obecność tlenku węgla. W związku z zaistniałą sytuacją, podjęto decyzję o ewakuacji sześciu mieszkańców. Osoby ewakuowane, po przebadaniu przez ratowników medycznych nie wymagały hospitalizacji, natomiast dwoje lokatorów w wieku 39 i 48 lat z mieszkania w którym doszło do zdarzenia, zostali przewiezieni do szpitala - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie, st. kpt. Mateusz Caputa.

W dalszej części akcji strażacy przewietrzyli wszystkie lokale, sprawdzili ponownie cały pion urządzeniami detekcyjnymi i po stwierdzeniu braku zagrożenia pozwolili osobom na powrót do swoich mieszkań.

Jak informuje straż pożarna, przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia był słaby ciąg w przewodach spalinowych. W związku ze zdarzeniem w całym pionie zakazano użytkowania podgrzewaczy gazowych.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.