pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • 10 lutego 2018
  • wyświetleń: 3675

Pogoda sprzyja...obecności smogu. W weekend znów zła jakość powietrza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

Od kilku dni zmagamy się z bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Niestety wszystko wskazuje na to, że w weekend poziom stężenia pyłu zawieszonego PM10 znów może przekraczać poziom 200 μg/m3.

smog Goczałkowice
W weekend prognozowana jest zła jakość powietrza w Pszczynie · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach przekazał informację o prognozowanej jakości powietrza, przygotowaną przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

Wynika z niej, że w piątek ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie zła, w sobotę bardzo zła, a w niedzielę ponownie zła. W tym czasie wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

W dniach od 9 do 11 lutego jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego w obszarze rybnicko-pszczyńskim mogą przekraczać poziom 200 μg/m3.

Aktualny stan jakości powietrza w Pszczynie znajdziecie w naszym Alercie smogowym lub na stronie www.syngeos.pl.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj