pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • 12 lutego 2018
  • wyświetleń: 7502

Wyższe stawki dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą podniesienia wysokości świadczeń pieniężnych dla rodzin zastępczych zawodowych i rodzinnych domów dziecka.

Minimalne wynagrodzenie dla zawodowych rodzin zastępczych, prowadzących rodzinne domy dziecka i pełniących funkcję pogotowia rodzinnego, ustala ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zgodnie z przepisami, rada powiatu może podnieść wysokość minimalnej wartości wynagrodzenia.

Z tego prawa skorzystali radni powiatu pszczyńskiego podczas styczniowej sesji. W myśl podjętej uchwały podwyżka dla zawodowych rodzin zastępczych oraz prowadzących rodzinny dom dziecka, a także tych, które pełnią funkcję pogotowia rodzinnego wynosi 250 złotych brutto.

- Z uwagi na to, że co do zasady, rodziny zastępcze nie podejmują dodatkowego zatrudnienia ich wynagrodzenie powinno stanowić co najmniej minimalne wynagrodzenie ogłaszane w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej. Biorąc pod uwagę zaangażowanie rodzin zastępczych zawodowych w opiekę nad dziećmi z różnymi deficytami rozwojowymi zasadne jest podniesienie wysokości minimalnego wynagrodzenia - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Aktualnie na terenie powiatu pszczyńskiego funkcjonuje 6 rodzin zastępczych zawodowych, w tym 2 pełniące funkcję pogotowia rodzinnego, a także jedna rodzina pełniąca funkcję rodzinnego domu dziecka.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.