pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 lutego 2018
  • wyświetleń: 3068

Zdobywali szczyty dla Hospicjum. Otrzymają odznaki i wyróżnienia

29 złotych, 69 srebrnych i 115 brązowych odznak zdobyli uczestnicy akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum", po raz czwarty zorganizowanej przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Uroczyste wręczenie odznak i wyróżnień odbędzie się podczas koncertu "Mamy tylko siebie" w Pszczyńskim Centrum Kultury − w niedzielę, 11 lutego o godzinie 18.00.

Uczestnicy akcji wykazali się ogromną aktywnością. Najwięcej punktów zebrał 17-letni Mateusz Żupa z Piasku (1042 punkty) oraz 61-letni Jerzy Siłuch z Warszawy (1018). Nieco mniej uzyskał 58-letni Jan Pryszcz z Pszczyny (985). Wśród pań najbardziej aktywna okazała się 52-letnia Lucyna Dziędziel z Jankowic (902).

Akcja "Zdobywamy szczyty dla hospicjum" jest połączeniem pasji wycieczek górskich z promowaniem wolontariatu hospicyjnego, czyli niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych momentach jego życia w okresie ciężkiej choroby nowotworowej. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są wolontariusze pszczyńskiego hospicjum. Od 1 maja do 30 listopada 2017 r. przeprowadzono czwartą edycję akcji. Po zarejestrowaniu się każdy uczestnik otrzymał książeczkę do zapisywania swoich tras i zdobytych punktów według zasad: 1 punkt za każdy przebyty kilometr i 1 punkt za każde 100 metrów przewyższenia.

W 2017 roku w akcji wzięło udział 279 miłośników górskich wędrówek, oprócz osób indywidualnych były to całe rodziny lub grupy zorganizowane, jak Akademia Pięknego Czasu z Czechowic-Dziedzic, Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" oraz Szkolny Klub Sportów i Turystyki Górskiej i Nizinnej "Wichura" z Pszczyny, Ośrodek Matki Boskiej Różańcowej z Pszczyny − Starej Wsi.

Przekrój wiekowy uczestników obejmował dzieci, od 2-letniego Szymonka Kłysiewicza z Pszczyny po 81-letniego Czesława Szindlera, również pszczynianina. Wśród pań najstarszymi uczestniczkami (72 lata) były Renata Osińska i Marta Golda z Czechowic-Dziedzic.

W niedzielę, 11 lutego w Pszczyńskim Centrum Kultury wręczone zostaną złote odznaki osobom, które zebrały 500 i więcej punktów; srebrne za uzyskanie nie mniej niż 250 punktów i brązowe za co najmniej 100 punktów. Wolontariusze hospicjum wręczą również wyróżnienia 62 osobom, które zebrały przynajmniej 50 punktów.

Na uświetniającym wydarzenie koncercie zatytułowanym "Mamy tylko siebie", w reżyserii Renaty Zborowskiej, wystąpią pszczyńskie artystyczne zespoły młodzieżowe. Przed wejściem zbierane będą wolne datki na hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.