Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 lutego 2018
  • wyświetleń: 1578

Misja czyste powietrze w OMBR. Spotkanie ze strażą miejską i policją

W środę, 7 lutego w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie odbyło się ważne i wyczekiwane spotkanie. Dwie funkcjonariuszki Straży Miejskiej i policjant odwiedzili podopiecznych OMBR. A wszystko po to, żeby jak najwięcej dowiedzieć się o smogu, kontrolach funkcjonariuszy w domach oraz o zakazach związanych z paleniem w piecach.

Misja czyste powietrze w OMBR. Spotkanie ze strażą miejską i policją - 7.02.2018 · fot. Anna Ryguła


Pomysł zorganizowania tego typu spotkania był odpowiedzią na zadawane pytanie przez uczestników. Często podopieczni opowiadali o swoich lękach, niewiadomych związanych szczególnie z kontrolami domowymi. To spotkanie rozwiało wszelkie wątpliwości. Pani Katarzyna w sposób bardzo zrozumiały opowiadała o przepisach dotyczących palenia w piecach, o tym czym można palić, a czym nie oraz o postępowaniu w razie kontroli.

Po części wykładowej nastąpił czas na pytania. Uczestnicy, ku naszemu zaskoczeniu, zadawali mnóstwo bardzo rzeczowych i trafnych pytań. Każdy uczestnik dostał ulotkę informacyjną. Takie spotkanie na pewno rozbudzi świadomość dotyczącą dbania o środowisko, przegoni obawy i lęk, a w zamian da wiedzę dotyczącą tego problemu. Bardzo dziękujemy zarówno funkcjonariuszom Straży Miejskiej jak i policji za pełne zrozumienia podejście i bardzo jasny przekaz informacji w stosunku do uczestników Ośrodka Matka Boża Różańcowa.

Bernadeta Jonkisz

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.