pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lutego 2018
  • wyświetleń: 3713

Strażacy z Miedźnej liczyli na dofinansowanie. Niewiele zabrakło

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania 28 projektów związanych z wyposażeniem jednostek OSP w sprzęt niezbędny do przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Niestety, w tym gronie nie znalazła się ubiegająca o wsparcie finansowe Ochotnicza Straż Pożarna z Miedźnej, której według oceny komisji zabrakło 0,2 pkt.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz ze środków z budżetu państwa uzgodnionych pomiędzy rządem a samorządem w Kontrakcie Terytorialnym. Łączna kwota jaka trafi do OSP to 11,7 mln zł (5,1 mln zł z RPO WSL i 6,6 mln zł z budżetu państwa).

Szansę na otrzymanie wsparcia finansowego miała Ochotnicza Straż Pożarna z Miedźnej, która złożyła propozycję realizacji zadania: "Poprawa wyposażenia jednostek OSP Gminy Miedźna w celu wzmocnienia potencjału służb ratowniczych". Wnioskowana kwota wynosiła 433.361,45 zł, zaś koszt całkowity zadania to 509.960,00 zł. Niestety, zadanie zgłoszone przez jednostkę z naszego powiatu otrzymało zbyt mało punktów od komisji konkursowej i nie będzie realizowane w tym roku.

- W ramach konkursów zorganizowanych z udziałem środków z RPO WSL dotację otrzymało 47 OSP. Rozstrzygnięty właśnie konkurs wyczerpuje pulę zaplanowanych pieniędzy na ten obszar. Obecnie, w ramach prowadzonych z Komisją Europejską renegocjacji RPO WSL, Zarząd podejmuje starania o zabezpieczenie kolejnych 2 mln euro na wsparcie kierowane dla OSP - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.