pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2018
  • wyświetleń: 2237

Obowiązkowe pliki JPK_VAT poprzez profil zaufany eGo

Od 1 stycznia tego roku wszyscy podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

JPG, Urząd Skarbowy


Szybko i bezpiecznie można wysłać obowiązkowe pliki JPK_VAT dzięki profilowi zaufanemu eGo
Zachęcamy do jak najszybszego zakładania profilu zaufanego, który nie tylko upraszcza kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych.
Mikroprzedsiębiorcy wyślą pierwsze JPK_VAT (za styczeń) do 26 lutego 2018 r.

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w internecie (służy jako twój elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą załatwisz sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy założysz firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Nie zwlekaj i załóż profil zaufany już dzisiaj! Sprawdź jak to zrobić w serwisie Obywatel.gov (link otwiera nowe okno w innym serwisie) lub na stronie jpk.mf.gov.pl w sekcji jak złożyć JPK_VAT.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje jednocześnie, że przesyłanie JPK VAT nie zwalnia podatników z obowiązku składnia miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT, które od stycznia 2018 r. wysyłać należy wyłącznie drogą elektroniczną.

new / pless.pl, źródło: Urząd Skarbowy w Pszczynie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.