pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 lutego 2018
  • wyświetleń: 16121

Leczą komórkami macierzystymi. Pacjentem proboszcz z Pszczyny

Leczenie tkanki chrzęstnej komórkami macierzystymi to nowatorska metoda leczenia zmian zwyrodnieniowych w stawach, opracowana przez doktora Bogusława Sadlika z Bielska-Białej. Jednym z jego pacjentów jest ksiądz Krystian Janko, proboszcz parafii p.w. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Na temat metody i przebiegu leczenia mówił na antenie TVN 24.

ks. Krystian Jankow w TVN 24
Leczą komórkami macierzystymi. Pacjentem proboszcz z Pszczyny · fot. TVN 24


Ta innowacyjna metoda polega na tym, iż komórki macierzyste, wyodrębnione z pępowiny dziecka, są wprowadzane do uszkodzonej chrząstki. Co ważne, komórki można wszczepić artroskopowo, czyli nie uszkadzając stawu przez jego rozcięcie. Metoda ta ma odroczyć wszczepienie endoprotezy, a może nawet w ogóle ją zastąpić. Do tej pory w ten sposób udało się pomóc 12 pacjentom. W tym gronie znalazł się również ksiądz Krystian Janko z Pszczyny, który na antenie TVN 24 wypowiadał się na temat leczenia.

Wideo-reportaż można zobaczyć na stronie fakty.tvn24.pl.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.