pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 stycznia 2018
  • 23 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7946

W budynku dawnej pralni będzie nowa siedziba biblioteki

Włodarze powiatu pszczyńskiego i gminy Pszczyna podpisali umowę dzierżawy nieruchomości przy szpitalu. Była pralnia szpitalna ma zostać wykorzystana na cele kulturalne.

pralnia szpital
W budynku dawnej pralni będzie nowa siedziba biblioteki. · fot. Powiat


Powiat pszczyński wydzierżawił gminie Pszczyna nieruchomości (grunty oraz budynki pralni i kuchni) na okres 30 lat.

- Powiat, gmina, ale przede wszystkim mieszkańcy wiele na tym zyskają. Pomysłów na tę infrastrukturę było wiele, ale chętnych brakowało. Na pewno możliwości adaptacji budynku byłej pralni szpitalnej na cele kulturalne po stronie gminy są większe niż powiatu. Tuż obok jest możliwość budowy dużego parkingu, który w znaczący sposób ułatwi korzystanie z obiektów wokół. Kibicujemy temu pomysłowi, dlatego wydzierżawiliśmy nieruchomości za symboliczną kwotę 1 zł za rok z uwagi na ich przeznaczenie na cel publiczny - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

umowa
Na umowie dzierżawy nieruchomości podpisy złożyli: starosta pszczyński, Paweł Sadza, burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły. · fot. Powiat


Burmistrz Dariusz Skrobol zdradził, że gmina zamierza pozyskać środki zewnętrzne i po wykonaniu niezbędnych prac, do byłej szpitalnej pralni przenieść siedzibę Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej, która obecnie znajduje się przy ul. Piastowskiej.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.