Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6731

"Odyseja" - nowoczesna szkoła podstawowa dla wymagających

Artykuł sponsorowany:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Odyseja", działającą od 2014 roku, zaprasza rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Działalność placówki sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających opiekunów.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Odyseja" różni się od tradycyjnych szkół podstawowych. Przede wszystkim czas pracy naszej szkoły (od 7.00 do 17.00) pozwala zapracowanym rodzicom na komfort pracy, bez niepokoju o to, co zrobić z dzieckiem kończącym (bądź rozpoczynającym) zajęcia w różnych godzinach. Liczebność klas ograniczona jest do 16 uczniów, daje to gwarancję odpowiedniej opieki dla każdego ucznia, indywidualnego podejścia, a co za tym idzie - wymierne efekty w postaci sukcesów w nauce każdego wychowanka.

Odyseja
Odyseja


Szkołę wyróżnia spośród innych placówek brak dzwonków. To pedagodzy decydują o ilości i długości oraz formie spędzania przerwy. Uczniowie "Odysei" realizują wszystkie treści przewidziane w podstawie programowej, lecz z wykorzystaniem nowatorskich metod. Każde dziecko jest pod stałą opieką specjalistów: logopedy, psychologa, pedagoga szkolnego.

Wychowankowie "Odysei" uczą się 2 języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Dodatkowo w ramach cotygodniowych zajęć kreatywnych prowadzone są zajęcia z języka migowego. Jednakże w pozostałe 3 dni w ramach dodatkowych zajęć kreatywnych uczniowie poznają te języki czynnie. Nie mają wyjścia, bowiem nauczyciele posługują się wyłącznie danym językiem, a uczniowie poznają dany język, używając go w konkretnych, zaaranżowany sytuacjach. Tak naprawdę cały tydzień w planie lekcji każdego wychowanka znajdują się zajęcia językowe, a wszystko to w ramach czesnego.

Odyseję wyróżniają także cotygodniowe wyjazdy na basen i nauka pływania pod okiem instruktorów, którzy towarzyszą dzieciom w wodzie. Dodatkowo w szkole prowadzone są: zajęcia z robotyki, gry na instrumentach muzycznych, warsztaty z ceramiki oraz język angielski prowadzony przez native speakera. Uczniowie "Odysei" często biorą udział w różnego rodzaju konkursach sprawdzających wiedzę i osiągają w nich najwyższe wyniki w skali kraju.

Odyseja
Odyseja


Bardzo dużym atutem "Odysei" jest godzinna przerwa na lunch. Jak ważna jest to sprawa, wie każdy rodzic przysłowiowego "niejadka". Natomiast przy okazji wspólnego posiłku, dzieci uczą się zasad savoir-vivre.

Niepubliczną Szkołę "Odyseja" w Strumieniu wyróżnia także mundurek. Wszystkie dzieci chodzą do szkoły w pięknych, jednakowych mundurkach - dziewczynki w spódniczkach, granatowych kamizelkach z logo szkoły i błękitnych t-shirtach, zaś chłopcy noszą szare spodnie, granatowe kamizelki i błękitne koszulki.

W każdą środę Szkoła "Odyseja" zaprasza rodziców wraz z dziećmi na dni otwarte. Dla dzieci przewidziane są atrakcyjne zajęcia, zaś rodzice będą mogli zwiedzić szkołę i przy kawie otrzymać wyczerpujące informacje na temat funkcjonowania placówki. Tych rodziców, którzy nie mogą być w wyznaczonych terminach, prosimy o wcześniejsze telefoniczne ustalenie spotkania.

Odyseja


Szkoła mieści się w odrestaurowanym zabytkowym budynku, którego bogata historia rozpoczęła się z końcem XIX wieku. Dziś budynek odzyskał dawną świetność i stał się renomowaną placówką kształcącą i wychowująca nasze dzieci.

Lokalizacja:Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.odyseja.info oraz www.facebook.com/szkolaodyseja

Kontakt:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Odyseja" w Strumieniu
ul. 1 Maja 20
43-246 Strumień
tel.33 857 02 20, kom. 506 507 333
e-mail: szkola@odyseja.info