pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 stycznia 2018
  • wyświetleń: 11786

Zatrucie tlenkiem węgla w Pszczynie. Nie żyje 61-letnia kobieta

W sobotę około godziny 16.30 w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Katowickiej w Pszczynie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Zmarła 61-letnia lokatorka.

Zgon kobiety stwierdził lekarz pogotowia, który został wezwany na miejsce zdarzenia. W budynku przebywało jeszcze pięć innych osób. Wszystkie zostały przebadane na zawartość tlenku węgla w organizmie. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Przybyli na miejsce strażacy dokonali analizy na obecność tlenku węgla. Badanie nie wykazało niebezpiecznego stężenia, lecz - jak udało nam się dowiedzieć - wpływ na to mogły mieć okna otwarte i gruntowne wietrzenie domu przed ich przyjazdem.

Straż pożarna dokonała również sprawdzenia działania kotła centralnego ogrzewania w budynku. Zakazano jego dalszego użytkowania.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie kolejny raz apeluje o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych!

Zgodnie z § 34 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 r., w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, właściciel, zarządca lub użytkownik m.in. budynku jednorodzinnego ma obowiązek usuwać zanieczyszczenia z przewodów kominowych dymowych i spalinowych:
  • min. raz na 6 miesięcy w okresie ich użytkowania, dla palenisk opalanych paliwem gazowym lub ciekłym,
  • min. raz na 3 miesiące w okresie ich użytkowania, dla palenisk opalanych paliwem stałym.


Ponadto, zgodnie z art. 62 ustawy Prawo budowlane, właściciel, zarządca lub użytkownik domu jednorodzinnego co najmniej raz w roku musi dokonać kontroli stanu technicznego przewodów kominowych spalinowych, dymowych oraz wentylacyjnych.

Pamiętaj! Niewłaściwie eksploatowane piece, przewody kominowe spalinowe i dymowe mogą doprowadzić do powstania pożaru lub silnie trującego tlenku węgla, stanowiącego zagrożenie dla wszystkich mieszkańców.

Czad i ogień - obudź czujność! pszczyna.kppsp.gov.pl/index.php?c=article&id=166

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.