pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2404

Powiat czeka na nowe przepisy dotyczące przewozów pasażerskich

Samorządy i przewoźnicy realizujący przewozy pasażerskie czekają na wejście w życie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która nałoży na samorządy obowiązki organizatorów przewozów publicznych.

spotkanie z przewoźnikami
Spotkanie z przewoźnikami, realizującymi przewozy na terenie powiatu pszczyńskiego było okazją do przekazania uwag i spostrzeżeń dotyczących kursów na trasach w powiecie pszczyńskim. · fot. Powiat


Pierwotnie ustawa miała wejść w życie w styczniu 2017 r., jednak prace nad nią przedłużają się. Nie wiadomo jeszcze także, jaki będzie miała ostatecznie kształt.

- Chcemy komunikację zbiorową doprowadzić do takiego stanu, żeby mieszkańcy chcieli przesiąść się z samochodów na autobusy i busy. Realizujemy działania, nie czekając na ustawy - pozyskaliśmy środki na budowę centrum przesiadkowego przy ul. Sokoła w Pszczynie, która ruszy na przełomie I i II kwartału 2018 r. Powiat pszczyński jest także organizatorem usług przewozowych w powiatowej komunikacji publicznego transportu zbiorowego na linii Żory - Pszczyna - mówił Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego na spotkaniu z przewoźnikami, którzy realizują przewozy pasażerskie na terenie powiatu pszczyńskiego.

autobus, komunikacja, przystanek
Spotkanie z przewoźnikami, realizującymi przewozy na terenie powiatu pszczyńskiego było okazją do przekazania uwag i spostrzeżeń dotyczących kursów na trasach w powiecie pszczyńskim. · fot. Powiat


Powiatowa linia Pszczyna - Żory organizowana przez powiat pszczyński (komunikacja powiatowa w łączy ze sobą co najmniej dwie gminy) działa już drugi rok. Rozkład jazdy obejmuje dziewięć kursów "tam" i dziewięć kursów "powrót" od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych), z czego po trzy kursy (tam i powrót) wykonywane są przez Czarków. W soboty autobusy wykonują po trzy kursy ("tam" i "powrót"). Linia dofinansowywana jest przez cztery samorządy, które w 2018 i 2019 r. przekażą na kursy niemal 700 tys. zł (gmina Pszczyna - 193 tys. zł, gmina Suszec - 276 tys. zł, miasto Żory - 103 tys. zł i powiat pszczyński - 120 tys. zł).

Linia Pszczyna - Kobiór także dofinansowywana jest przez samorządy, które w 2018 r. na jej prowadzenie wydadzą 105 tys. zł (gmina Pszczyna - 39 tys. zł, gmina Kobiór - 35 tys. zł i powiat pszczyński - 30 tys. zł). Aktualny rozkład jazdy jest dostępny na: www.rozkladjazdy.powiat.pszczyna.pl

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.