pless.pl

Wiadomości

  • 21 stycznia 2018
  • wyświetleń: 16887

Lubisz ceglane domy z klimatem? - jest wyjątkowa oferta w Czarkowie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Artykuł sponsorowany:

[SPRZEDANE] Chcesz zamieszkać w niepowtarzalnym, ceglanym domu? Na pszczyńskim rynku nieruchomości pojawiła się wyjątkowa oferta sprzedaży starego domu jednorodzinnego w Czarkowie. Dom wymaga co prawda remontu, ale atrakcyjna cena, lokalizacja i wielkość działki, sprawiają że jest wart uwagi.

[UWAGA - OFERTA NIEKATUALNA - DOM SPRZEDANY]

Do sprzedania w cenie 139 tys. zł jest ceglany dom jednorodzinny, położony w Czarkowie przy ul. Jasnej 4, blisko północnej obwodnicy Pszczyny.

Ceglany dom w Czarkowie - na sprzedaż - cena 139900 zł


Budynek jest dwukondygnacyjny (parter i poddasze), niepodpiwniczony. Powierzchnia całkowita domu wynosi 254 m2. Powierzchnia parteru to 93,03 m2, na którą składa się 6 pomieszczeń i przedpokój. Powierzchnia poddasza to 112 m2, z którego rozciąga się ładny widok na góry.

Dom wykonany jest w tradycyjnej technologii murowanej i pochodzi z początku XX w. Posiada niepowtarzalny charakter wiejskiego ceglanego domku, jednakże wymaga remontu. Budynek wpisany jest do Gminnego Rejestru Zabytków. Możliwa jest rozbudowa domu, z nawiązaniem do istniejącej architektury, jak również przebudowa wnętrza oraz zmiana sposobu użytkowania, dostosowując budynek do potrzeb właścicieli. Jedyne uwarunkowanie konserwatora, to pozostawienie oryginalnej, ceglanej elewacji domu oraz ceramiczna dachówka.Fundamenty, ściany parteru i poddasza wykonane są z cegły, otynkowane od strony wewnętrznej. Strop nad parterem jest ceglany, na belkach stalowych. Dach dwuspadowy w konstrukcji drewnianej, kryty jest dachówką cementową. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana, częściowo jest zachowana. Do budynku poprowadzone są przyłącza wody i prądu. Na działce znajduje się studnia.

Cały teren posiada powierzchnię 1348 m2 i składa się z 3 wydzielonych działek, z czego działka na której położony jest dom posiada powierzchnię 653 m2, a kolejne dwie posiadają powierzchnię 450 m2 i 245 m2.Istniejący podział jest bardzo dużym atutem nieruchomości, ponieważ dwie dodatkowe działki można odsprzedać pozostawiając sobie tylko małą działkę (653m) z domem. Potencjalna kwota ze sprzedaży działek w znaczny sposób obniży inwestycję w dom. Można też zachować cały teren o powierzchni 1348 m2 dla własnego użytku.

Dom zlokalizowany jest w spokojnej okolicy, jednocześnie nie na odludziu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się inne domostwa oraz wszelkie niezbędne do dziennego funkcjonowania punkty, takie jak: szkoła, przedszkole, przychodnia, sklep. Dzięki położeniu niemalże przy głównej drodze, świetnie skomuniokowany jest z głównymi trasami wylotowymi w kierunku Katowic, Bielska i Żor.

Serdecznie polecamy osobom, ceniącym sobie klimat wiejskich, sielankowych domów z duszą. Cena - 139 tys. zł.

tel. 500 561 844