pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6137

Policjanci łapali kierowców przejeżdżających "na czerwonym"

Policjanci z Pszczyny w krótkim czasie zatrzymali jedenastu kierowców, którzy przejeżdżali na czerwonym świetle na DK-1. Dodatkowych kilka mandatów wystawili za przekroczoną prędkość. W czasie akcji wykorzystano nowy miernik prędkości TruCam oraz tzw. Ruchome Stanowisko Dowodzenia (RSD).

Ruchome Stanowisko Dowodzenia, policja
Ruchome Stanowisko Dowodzenia to mobilne biuro, z którego można niezależnie dowodzić policyjnymi siłami. Wyposażone jest m.in. w laptopy, telefony, dyktafony, nawigację i monitory LCD. · fot. KPP Pszczyna


- Prowadzone pod kątem kierowców przekraczających prędkość i przejeżdżających przez skrzyżowania na czerwonym świetle działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku "jedynki". Wspólną cechą użytego przez policjantów sprzętu była możliwość zarejestrowania i zapisania popełnionych przez kierowców wykroczeń drogowych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Obserwująca jazdę kierowców kamera RSD była ustawiona w dwóch miejscach, na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Bielską oraz z ulicą Męczenników Oświęcimskich. Z wyposażonego w sprzęt łączności i rejestracji samochodu, informacje o niesfornych kierowcach były przekazywane do znajdujących w pobliżu patroli. Tam policjanci rozliczali wskazanych użytkowników dróg. Dodatkowo w Ćwiklicach w tym samym czasie inny patrol kontrolował prędkość, z jaką poruszali się kierowcy jadący w stronę miasta. Wszelkie wątpliwości kierowców, wręcz błyskawicznie, rozwiewały prezentowane im przez policjantów zdjęcia i filmy.

dk1, męczenników oświęcimskich, skrzyżowanie
Skrzyżowanie DK-1 w ulicą Męczenników Oświęcimskich · fot. pless.pl


Niestety przy kilku zmianach świateł rejestrator zdołał zapisać 11 amatorów ekstremalnej jazdy "na czerwonym", w tym jednego kierowcę tira. W sumie policjanci z pszczyńskiej drogówki w przeciągu 4 godzin reagowali 20 razy. Poza wymienionymi wykroczeniami, kolejne 9 dotyczyło przekroczenia prędkości.

- Ta ilość pokazuje stopień zagrożenia, na jakie narażony jest każdy kierowca, szczególnie ten wjeżdżający na skrzyżowanie. W tak krótkim czasie, na tak krótkim odcinku "jedynki", mogło bowiem dojść aż do 11 tragicznych w skutkach wypadków. Warto zatem pamiętać, że zasada ograniczonego zaufania nadal pozostaje bezcenna. Pamiętajmy! Wjeżdżając na skrzyżowanie upewnijmy się, że możemy bezpiecznie przez nie przejechać. Zanim ruszymy do przodu sprawdźmy, czy wszystkie samochody stoją przed sygnalizacją, na której świeci się czerwony kolor. Te kilka sekund poświęconych sąsiednim pasom ruchu, może ocalić nasze zdrowie i życie, a także naszych najbliższych - przypominają policjanci.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.