pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 stycznia 2018
  • 24 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6059

[ZDJĘCIA] Przedstawienie jasełkowe podopiecznych OMBR w PCKulu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

Diabeł, który chciał upić pastuszków, by ci, nie trafili do nowo narodzonego Króla. Herod, który trafił pod kosę bezlitosnej śmierci i aniołowie, którzy wszystkich otoczyli swoimi ochronnymi skrzydłami. W czwartek, 18 stycznia na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury można było zobaczyć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczestników Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie.

Przedstawienie jasełkowe podopiecznych OMBR w PCKulu - 18.01.2018 · fot. Anna Ryguła


42 podopiecznych zarówno z Warsztatów Terapii Zajęciowej, jak i Środowiskowego Domu Samopomocy zmierzyło się z przydzielonymi im rolami. Wiele pracy było przed nimi. Bo i tekst trzeba było opanować, nauczyć się ruchu scenicznego, pastorałek, tańców, ale nie tylko to. Trzeba było pokonać swój strach, stres, podczas prób zachowywać się odpowiednio, ćwiczyć cierpliwość i wywiązać się ze swojego zadania.

Próby i same przedstawienia wiele uczą, są bardzo wymagające i czasem męczące, ale efekt niesamowity. Przede wszystkim satysfakcja, że pokonało się swoje ograniczenia i niebywała radość z oklasków, którymi w PCK-ulu zostaliśmy obdarzeni nawet na stojąco.

- Całej, licznie zgromadzonej widowni, na którą zawsze możemy liczyć, z całego serca dziękujemy. Dziękujemy również Dyrekcji oraz pracownikom Pszczyńskiego Centrum Kultury za bezpłatne udostępnienie nam sali, jak i wszelką ludzką przychylność. A my rogi i skrzydła pakujemy do szaf - niech tam odpoczywają do następnego przedstawienia - mówi Bernadeta Jonkisz.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OMBR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj