pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 stycznia 2018
  • 21 stycznia 2018
  • wyświetleń: 12602

Powstanie rowerowa trasa trzech jezior, w tym Goczałkowickiego?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, śląski oficer rowerowy oraz przedstawiciele gminy Kobiór, gminy Czechowice-Dziedzice oraz powiatu pszczyńskiego rozmawiali w Starostwie Powiatowym w Pszczynie o nowym szlaku rowerowym w województwie śląskim.

Jezioro Goczałkowickie, Goczałkowice, zapora
Powstanie rowerowa trasa trzech jezior: Paprocańskiego, Goczałkowickiego i Żywieckiego? · fot. Jacek Kozyra


W pierwszym etapie około 70-kilometrowa trasa ma połączyć trzy jeziora: Paprocańskie, Goczałkowickie oraz Żywieckie. - Część odcinków funkcjonuje, trzeba je połączyć tak, by rowerzyści mogli w bezpiecznych i komfortowych warunkach poruszać się tą trasą. Zależy nam na tym, żeby była to trasa, którą można będzie jeździć w każdych warunkach atmosferycznych. Chcemy w przyszłości ją rozwijać, tak by powstał Szlak Wielkich Jezior prowadzący z północy na południe województwa - mówi Aleksander Kopia, pełnomocnik marszałka województwa śląskiego ds. polityki rowerowej.

Inicjatorem działań jest Śląska Organizacja Turystyczna. - To subregionalny projekt, na który będziemy mogli pozyskać środki zewnętrzne. Chcemy najpierw wykonać audyt trasy z pełną inwentaryzacją i projektem przebiegu - mówi Jarosław Klimaszewski, prezes zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej.

spotkanie trasa rowerowa
Powstanie rowerowa trasa trzech jezior? Zorganizowano kolejne spotkanie dotyczące tej inwestycji. · fot. Powiat


Starosta pszczyński, Paweł Sadza zadeklarował pełną współpracę przy realizacji projektu. - Jako powiat pszczyński jesteśmy liderem projektu budowy trasy rowerowej wzdłuż Jeziora Goczałkowickiego i skupiliśmy w tej idei kilkunastu partnerów, zarówno samorządy, jak i inne instytucje. Trasa trzech jezior również ma w swoim założeniu połączyć szereg instytucji. Ściskam kciuki za ten projekt, bo jest dedykowany mieszkańcom naszego województwa. Ma to być trasa turystyczna, spełniająca oczekiwania rowerzystów, którzy chcą razem z dziećmi aktywnie spędzić czas - mówi Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj