pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3466

Nowe chodniki wzdłuż ulic Sikorskiego oraz Wodzisławskiej

W Pawłowicach na ulicy Wodzisławskiej i w Pielgrzymowicach na ulicy Sikorskiego zostały zbudowane nowe chodniki.

Wodzisławska, Pawłowice, chodnik, ścieżka, rower
Ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


W Pawłowicach zakończył się drugi etap budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Wodzisławskiej, od ul. Poprzecznej do ul. Prostej. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AREX z Warszowic wykonało 404 metry chodnika i dwukierunkowej ścieżki rowerowej o łącznej szerokości 3,50 m. Jest ona oddzielona od jezdni pasem zieleni i rowem przydrożnym.

W ramach inwestycji istniejące zjazdy do posesji zostały przebudowane, a w miejscu zatoki autobusowej ciąg pieszo - rowerowy poprowadzono za wiatą. Wartość zadania wyniosła 362.601,53 zł brutto.

Chodnik, ulica Sikorskiego, Pielgrzymowice
Chodnik przy ul. Sikorskiego w Pielgrzymowicach · fot. UG Pawłowice


Zakończona została również, trwająca od października ubiegłego roku, budowa chodnika z kostki betonowej przy ul. Sikorskiego w Pielgrzymowicach. Ma on 234 m długości i 1,5 m szerokości. Odwodnienie chodnika i jezdni odbywa się kratkami ściekowymi. Na początkowym odcinku woda odprowadzana jest do kanalizacji deszczowej przy ul. Ruptawskiej, a w drugiej części chodnika spływa do przebudowanego i umocnionego elementami betonowymi przydrożnego rowu. Wartość inwestycji wyniosła 188 208,84 zł brutto. Zrealizowała ją Firma Handlowo-Usługowa DIEGO z Wisły Małej.

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.