pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6754

Parafia z Woli w internecie zbiera pieniądze na remont dachu

Parafia Matki Bożej Piekarskiej w Woli organizuje zbiórkę pieniędzy na wymianę dachu kościoła. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

kościół w woli
Remont dachu kościoła w Woli · fot. www.mbpiekarskawola.pl


Z inicjatywą zorganizowania zbiórki w internecie wyszedł wikariusz parafii MBP w Woli - ks. Mateusz Kasprowicz. Duchowny tłumaczy, że mimo rozpoczętych prac, ciągle brakuje funduszy na remont.

- Zwracam się z prośbą o wsparcie naszej inwestycji parafialnej. Przeprowadzamy wymianę pokrycia dachowego w naszym kościele. Podczas budowy kościoła zostało źle wykonanie ocieplenie, a także źle została pozaginana blacha, co powodowało, że dach przeciekał i powstawały również liczne zniszczenia, nie tylko te widzialne w środku kościoła, ale także przegnite deski, zniszczone fragmenty waty. Przez właściwie brak ocieplenia dachu ostatniej zimy temperatura w kościele spadła poniżej zera. Po pomyślnie przeprowadzonej wymianie dachu planujemy modernizację ogrzewania kościoła, które obecnie nie spełnia swojej funkcji - poinformował na portalu zrzutka.pl wikariusz parafii MBP w Woli.

Cel internetowej zbiórki to zebranie 150 tys. złotych. Jak informuje ks. Mateusz Kasprowicz to zaledwie 1/4 kosztów całego przedsięwzięcia. Dotychczas na portalu zrzutka.pl zebrano niespełna 3 tys. złotych na remont dachu kościoła.

Link do zbiórki na portalu zrzutka.pl.

kościół w woli
Remont dachu kościoła w Woli · fot. www.mbpiekarskawola.pl

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.