pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 11622

Ranking Perspektyw: Chrobry na 219., a Technikum ZSO na 35. miejscu

Czasopismo "Perspektywy" po raz kolejny opublikowało Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W ogólnopolskim zestawieniu liceów znalazła się tylko jedna placówka z powiatu pszczyńskiego - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Pszczynie. O największym sukcesie mogą jednak mówić nauczyciele i uczniowie technikum z Pawłowic, które wskoczyło do wojewódzkiej czołówki!

Ranking liceówliceum, chrobry, lo
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie · fot. pless.pl


I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zajęło 219. miejsce w Polsce. To wynik zbliżony do ubiegłorocznego, gdy pszczyńska placówka była o trzy lokaty wyżej. Warto jednak zwrócić uwagę, że jeszcze w 2015 roku była na 302. pozycji. Tegoroczny ranking umieścił też pszczyńską szkołę na 24. lokacie w województwie śląskim, czyli cztery pozycje wyżej niż w roku poprzednim.

Pozostałe licea znalazły się poza krajowym zestawieniem i są uwzględnione tylko w rankingu wojewódzkim. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie jest 75. w województwie śląskim. Dla porównania rok temu było na 57. miejscu.

W tym roku z krajowej "pięćsetki" wypadło Liceum im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach. Po tym jak rok temu było w ogólnopolskim rankingu na 455. miejscu, to teraz zostało uwzględnione wyłącznie na liście wojewódzkiej i to na 77. miejscu, czyli zanotowało spadek aż o 29. pozycji.

Dla porządku warto odnotować, że najlepszym liceum w województwie jest V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, a w skali kraju przewodzi XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina.

Ranking technikówZSO Pawłowice
ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach · fot. youtube.com


O największym sukcesie z placówek naszego regionu mogą mówić jednak nie licea z naszego powiatu, ale technikum, które działa w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Placówka znalazła się na 6. miejscu w województwie i 35. w kraju! W 2017 roku technikum było 30. w śląskim i 175. w kraju, dziś może zatem mówić o olbrzymim awansie.

Mały spadek zaliczyło natomiast Technikum nr 3 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Było ono brane wyłącznie pod uwagę w ramach rankingu wojewódzkiego i spadło z 65. na 77.

W krajowym rankingu prym wiedzie Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. W województwie najwyżej oceniono Technikum w ZS Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.