pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • 6 marca 2018
  • wyświetleń: 37932

Pszczynianin stracił nogę. Do tej pory zebrano 20 tys. zł na zakup protezy

34-letni Łukasz z Pszczyny stracił nogę w wyniku wypadku. Teraz jego znajomi zbierają pieniądze, które pozwolą kupić dla niego protezę i ułatwić mu codzienne życie.

35-letni Łukasz Jarczok
34-letni Łukasz z Pszczyny stracił nogę w wyniku wypadku · fot. zrzutka.pl


Pszczynianin stracił nogę po wypadku, w którym rozszarpał sobie łydkę. Lekarze złożyli nogę w całość, niestety w wyniku powikłań trzy tygodnie po operacji zapadła decyzja o amputacji nogi ze względu na martwicę i gangrenę. Początkowo nogę amputowano na wysokości łydki, lecz po paru dniach gangrena zaczęła postępować dalej, w wyniku czego nogę odjęto w połowie uda.

- Łukasz zarabiał na życie pracą fizyczną, amputacja zmusza go do przekwalifikowania się, co nie jest łatwe dla człowieka po trzydziestce. Chcemy mu to ułatwić, dać mu chęci do dalszego cieszenia się życiem i zebrać pieniądze potrzebne do zakupu profesjonalnej protezy - czytamy na stronie zbiórki. - Z całego serca dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy chcą pomóc.

Na zakup protezy potrzeba 90.000 złotych. Do tej pory udało się zebrać nieco ponad 20 tysięcy złotych. Zbiórka prowadzona jest za pomocą serwisu zrzutka.pl.Łukasz Jarczok

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.