pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7475

[WIDEO] Szopka bożonarodzeniowa w Goczałkowicach-Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj

Tradycyjnie w Goczałkowicach-Zdroju w okresie świąteczno-noworocznym pojawiła się szopka bożonarodzeniowa.Szopka w kościele parafialnym św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju z roku na rok jest piękniejsza i bardziej okazała.

- Tegoroczna szopka to wielka, misterna konstrukcja, jedyna w swoim rodzaju, bogata, kolorowa, zbudowana z niezliczonej ilości elementów, zarówno stałych jak i ruchomych. Jak w każdej szopce jest Maryja, Józef i mały Jezusek. Są trzej Mędrcy ze wschodu, pasterze, aniołki. Tło stanowi panorama Betlejem. A tym co wyróżnia goczałkowicką szopkę są sceny z życia mieszkańców wsi. Niepowtarzalny klimat tego miejsca potęguje płynący potok, świecące się ogniska, ruchome elementy przedstawiające zawody kobiet i mężczyzn, których dziś już nikt nie wykonuje. Całość stwarza imponujące wrażenie - opisuje szopkę Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

Szopkę można obejrzeć codziennie, przed i po mszach.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Święta Bożego Narodzenia 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj