pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6938

40-latek groził matce, że ją zabije. Ostatnio ją pobił

Przez pszczyńskich policjantów zatrzymany został 40-latek. Mężczyzna od dwóch lat znęcał się nad swoją matką. Ostatnio pobił rodzicielkę i groził, że ją zabije.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Pszczyny zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury domowej. 63-letnia mieszkanka powiatu postanowiła przerwać milczenie i złożyć zeznania przeciwko swojemu synowi. Z jej relacji wynikało, że 40-letni oprawca wszczyna w domu awantury, w czasie których wyzywa ją i grozi zabójstwem. Po ostatniej zaczęła obawiać się o swoje życie i zdrowie, tego, że jej syn w końcu spełni swoje groźby. Bywał bowiem nieobliczalny, kiedy wypił za dużo alkoholu.

W trakcie przesłuchania kobieta opowiedziała policjantom o tym, jak od początku 2015 roku jej syn znęca się nad nią psychicznie, jak będąc pijanym wszczyna awantury, jak wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia oraz jak siekierą i piłą łańcuchową zniszczył jej sprzęty domowe.

- Pokrzywdzona zwierzyła się również z tego, co spotkało ją w ostatnich dniach, tuż po sylwestrowej nocy. Zeznała, że syn jak zwykle za dużo wypił i wszczął awanturę, lecz tym razem jego agresja była znacznie większa, co skutkowało kilkukrotnym uderzeniem jej w twarz - relacjonuje pszczyńska policja.

Opowiadając policjantom o całym zajściu kobieta dodała, że w przeszłości syn był już karany za podobne przestępstwa i pamięta sytuację, kiedy groził jej nawet nożem. Przyznała, że po skazaniu, na pewien czas uspokoił się, jednak od 2 lat jego postępowanie pozostawia wiele do życzenia. Nadal nadużywał alkoholu, wyzywał ją od najgorszych i wszczynał w domu awantury.

Podczas wtorkowej interwencji mundurowi zatrzymali agresora. Był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych dowodów śledczy doprowadzili go przed oblicze prokuratora. Oprawca usłyszał zarzut znęcania się nad matką. W czwartek wydano w stosunku do niego nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarą domu wraz z zakazem zbliżania się do niej. Domowy oprawca został również objęty policyjnym dozorem.

Za przemoc wobec najbliższych kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia, podejrzany działał jednak w warunkach powrotu do przestępstwa, co może wiązać się z przedłużeniem jego pobytu za kratkami. O dalszym losie 40-latka już wkrótce zdecyduje sąd.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.