pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 stycznia 2018
  • 9 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6307

Policyjna akcja "Prędkość" zakończyła się aż 84 mandatami!

W ubiegły piątek została przeprowadzona policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie. Do tych celów wykorzystano otrzymany ostatnio nowoczesny laserowy miernik prędkości. Notoryczne jej przekraczanie przez kierowców jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
W piątek do późnych godzin wieczornych trwała policyjna akcja "Prędkość". · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Akcja pszczyńskiej policji trwała niemalże cały dzień. Rozpoczęła się o 6.00, a zakończyła dopiero o 22.00. Mundurowi wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

W działaniach wzięło udział 16 policjantów drogówki. Odnotowano 84 przypadków, w których przekroczenie prędkości przez kierujących w większości zakończyło się wypisaniem mandatu karnego. Większość wykroczeń zarejestrowano w obszarze zabudowanym. To tam najczęściej kierowcy zapominali o obowiązujących przepisach.

new / pless.pl, źródło: KWP Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.