pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 stycznia 2018
  • 6 stycznia 2018
  • wyświetleń: 8394

[FOTO] Mieszkańcy mają dość dziur. Apelują do urzędu o remont drogi

W ubiegłym roku na ulicy Dygasińskiego w Łące prowadzone były prace remontowe. Jednak, jak sygnalizują mieszkańcy, wykonane roboty nie pomogły. Podczas intensywnych opadów droga jest praktycznie nieprzejezdna ze względu na ogromnych rozmiarów kałuże.

Ulica Dygasińskiego w Łące - 3.01.2018 · fot. BM / pless.pl


Na fatalny stan ulicy Dygasińskiego w Łące mieszkańcy skarżą się od lat. Problem dotyczy nie tylko kierowców, którzy mogą uszkodzić zawieszenie swoich samochodów, ale także pieszych. - Po drodze nie da się przejść "suchą nogą" - z jednej strony pola, a z drugiej kałuża sięgająca do płotu sąsiada. Nie możemy normalnie funkcjonować - sygnalizują mieszkańcy. Z przejazdem mają też problem rowerzyści. - Droga oznaczona jest jako ścieżka rowerowa, ale żeby się przemieścić, trzeba rower prowadzić, by nie wpaść do dziury - dodają.

Ulica Dygasińskiego w Łące - 3.01.2018
Ulica Dygasińskiego w Łące - 3.01.2017 · fot. BM / pless.pl


- Przez 8 lat droga ta cały czas jest "naprawiana". Nie wygląda to inaczej: przyjazd auta, wysypanie kamienia w dziury i ubicie.... Trzyma się to maksymalnie 2 miesiące, po czym wszystko wraca do stanu ze zdjęć. Dodatkowo bardzo ważną sprawą jest fakt, iż droga przy ul. Dygasińskiego nie ma żadnych rowów odwodnieniowych i woda podczas deszczu płynie tam niczym rwąca rzeczka. Woda ta podmywa całą ul. Dygasińskiego i powoduje zalewanie ul. Tetmajera i domów położonych poniżej. Wielokrotnie interweniowała straż pożarna, wielokrotnie mieszkańcy prosili urzędników o pomoc. Zero reakcji z ich strony - tłumaczy jeden z mieszkańców.

Zalane ul. Dygasińskiego i Tetmajera w Łące - 2017 · fot. nadesłane przez Czytelnika


W celu wyjaśnienia sprawy skierowaliśmy pytanie do Urzędu Miejskiego. Odpowiedzi udzielił nam rzecznik Piotr Łapa: - zaraz po podpisaniu umowy z firmą, która zostanie wyłoniona w przetargu na bieżące utrzymanie dróg, zlecimy naprawę drogi - poinformował.

Przetarg ma zostać rozpisany w pierwszych tygodniach roku. Być może po jego rozstrzygnięciu mieszkańcy będą mogli cieszyć się lepszym dojazdem do domostw.

Lokalizacja drogi

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.