pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2018
  • 3 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5011

Pszczyńskie żubry dostały imiona. Będą nazywać się Platyn i Plener

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Dwa byczki urodzone w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej mają już imiona: Platyn i Plener. Wybrano je w konkursie, na który napłynęło blisko 400 propozycji. Przed ogłoszeniem werdyktu jury musiało sprawdzić w redakcji Księgi Rodowodowej Żubrów, czy któreś z imion nie jest już "zajęte".

Platyn i Plener, żubr, żubry
Pszczyńskie żubry dostały imiona. Będą nazywać się Platyn i Plener. · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie


W sierpniu i we wrześniu powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tradycyjnie już wybór imion dla narodzonych w zagrodzie żubrów pozostawiła turystom i mieszkańcom Pszczyny. Wymogi konkursowe były dwa - imiona musiały być męskie i jak przystało na pszczyńską linię hodowlaną zaczynać się na PL. Te warunki spełniło blisko 400 propozycji. Były wśród nich m.in. Pladyd, Platon, Placyd, Plawiusz czy Plestor.

Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokonało jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny "Głosu Pszczyńskiego".
Po długich naradach jury zdecydowało, że byczki będą miały na imię Platyn i Plener. W związku z tym, że w przesłanych zgłoszeniach te imiona się powtórzyły, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecydowało losowanie.

Autorami zwycięskich propozycji zostali: Aleksandra Krawczyk (Platyn) oraz Tomasz Maroszek (Plener). Czekaja na nich nagrody o wartości 300 zł.

new / pless.pl, źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj