Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3934

Gminy wspierają policjantów z walce z pijanymi kierowcami

Policjanci z Pszczyny otrzymali kolejny alkomat, z którego będą mogli korzystać między innymi podczas kontroli drogowych. W jego zakupie wspomogła komendę gmina Goczałkowice-Zdrój. To kolejna taka pomoc, wcześniej w walce z nietrzeźwymi kierowcami nowymi urządzeniami mundurowych wsparli samorządowcy z Kobióra i Suszca.

Policja, alkomat
Nowy sprzęt dla pszczyńskiej drogówki. · fot. KPP Pszczyna


Zakup wszystkich urządzeń został sfinansowany z budżetu gmin w Kobiórze, Suszcu i Goczałkowicach Zdroju. Tym samym Wydział Ruchu Drogowego pszczyńskiej policji wzbogacił się w krótkim czasie o trzy poręczne alkomaty, które przeznaczone są do badania w terenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu uczestników ruchu

- Otrzymane testery są absolutną nowością na rynku. Dla przykładu, jeden z nich- alkomat iBlow zapewnia przeprowadzenie badania znacznej liczby kierowców w bardzo krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego sensora elektronicznego pomiar trwa zaledwie 4 sek., dając możliwość przebadania ponad pół tysiąca ludzi tylko w przeciągu jednej godziny. Cechą szczególnie istotną jest również funkcja w trybie pasywnym, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu - opisują policjanci.

Codzienna praca policjantów pokazuje, że w dalszym ciągu po naszych drogach poruszają się nietrzeźwi kierowcy. Zakup nowych urządzeń, alkomatu iBlow i dwóch AT- 1000 AlkoTech, przyczyni się więc do usprawnienia działań prowadzonych przez pszczyńskich policjantów i wpłynie przez to na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.