pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2017
  • 21 grudnia 2017
  • wyświetleń: 55195

Zmarła Asia Hańderek, walczyła z nowotworem

Zmarła Asia Hańderek, która od dłuższego czasu walczyła z nowotworem. Na przełomie sierpnia i września w Pszczynie zorganizowano dla niej publiczną zbiórkę i koncert. Zebrane środki przeznaczono na leczenie za granicą. Niestety, Asia odeszła w środę nad ranem.

Asia Hańderek
Joanna Hańderek zmarła w środę nad ranem. · fot. arch. prywatne


Asia Hańderek, mieszkanka powiatu pszczyńskiego walczyła z rakiem śluzowo-komórkowym żołądka. W batalii z chorobą zdecydowało się jej pomóc mnóstwo osób. W zbiórce, którą zorganizowało stowarzyszenie Omnibus w ekspresowym czasie zebrano około 270 tysięcy złotych.

Dzięki tym środkom Asia Hańderek mogła wyjechać do Meksyku, gdzie zaproponowano terapię, dającą jej szansę wygrać z chorobą. Niestety w środę nad ranem Asia zmarła. Zostawiła pogrążonych w bólu męża i dzieci: Florę (9 lat) i Hugo (2 lata).

- Zjednoczyła nas wokół siebie, pokazała, że mamy w sobie moc, że kierują nami wspaniałe uczucia i intencje, udowodniła, że dla drugiego człowieka potrafimy przestawić góry - napisało na swojej stronie stowarzyszenie Omnibus.

Msza żałobna odprawiona została w Kościele Św. Jana Pawła II w Górze 23 grudnia. Zmarła została pochowana na cmentarzu Komunalnym w Górze - szczegóły.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.