pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2605

Ponad 1,6 mln zł dofinansowania na realizację zadań w Goczałkowicach

Gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie na remont zabytkowego budynku "Górnik". Wsparcie unijne przyznane zostało również na otwarcie klubu dla dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Górnik, Goczałkowice, GOK Goczałkowice, Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach
Zabytkowy budynek "Górnik" w Goczałkowicach-Zdroju


Gmina Goczałkowice-Zdrój podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu pod tytułem: "Remont budynku Górnik położonego w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Uzdrowiskowej na Centrum Usług Społecznościowych", w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

Przyznana kwota dofinansowania wynosi 844.839,24 zł. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na wymagany remont budynku Górnik (GOK) na potrzeby utworzenia Centrum Usług Społecznościowych. Termin zakończenia realizacji projektu zaplanowany jest na grudzień 2018 roku.

Ponadto Gmina podjęła staranie o uzyskanie dofinansowania projektu pt. "Integracja - tolerancja". Projekt ten został oceniony pozytywnie i zatwierdzony do otrzymania dofinansowania. Podpisana umowa opiewa na kwotę 758.098,50 zł. Projekt realizowany będzie przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w okresie od września 2018 roku do końca sierpnia 2020 roku. Zakłada powstanie Klubu środowiskowego dla dzieci i młodzieży i Klubu seniora oraz organizację i prowadzenie usług społecznych dla społeczności lokalnej (usługi opiekuńcze i asystenckie).

Oba projekty są ze sobą powiązane i wzajemnie się uzupełniają.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.