Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2017
  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 69346

[ZDJĘCIA] Dom Kulejących Aniołów oficjalnie otwarty! Był bieg i koncert

Tegoroczne Święto Trzech Króli było wyjątkowym dniem dla Domu Kulejących Aniołów w Piasku.
6 stycznia wieczorem dokonano oficjalnego otwarcia placówki. Wydarzeniu towarzyszył bieg "Królowie u Bram Aniołów", w którym wystartowało blisko 700 osób

Bieg "Królowie u Bram Aniołów" w Piasku cz. 1- 06.01.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


"Dom Kulejących Aniołów" w Piasku oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. To okazja by trudy prowadzenia budowy i rozwiązywania problemów, których w trakcie budowy był ogrom należycie uczcić. Dlatego też rodzice i pracownicy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie zaprosili wszystkich do Piasku, aby mogli się sami przekonać w jak komfortowych warunkach czas spędzać będą osoby niepełnosprawne.

Bieg "Królowie u Bram Aniołów" w Piasku cz. 2- 06.01.2018 r.
W biegu uczestniczył m.in. Kamil Durczok · fot. Andrzej Grynpeter


Pierwszym dzisiejszym wydarzeniem, które towarzyszyło otwarciu, był bieg "Królowie u Bram Aniołów". Uczestniczyło w nim około 700 osób. Na trasie biegu nie zabrakło akcentów związanych z przypadającym w tym dniu "Świętem Trzech Króli". W biegu uczestniczył znany dziennikarz - Kamil Durczok. Wyniki biegu z podziałem na poszczególne kategorie dostępne są na stronie www.personalbest.pl/pl/.

Bieg "Królowie u Bram Aniołów" w Piasku cz. 2 - 06.01.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Przed Domem Kulejących Aniołów powstała wyjątkowa rzeźba. Dominika Jarczok z Jankowic, o której dokonaniach pisaliśmy w artykule Dominika Jarczok z Jankowic wystąpi na mistrzostwach rzeźbienia w lodzie, stworzyła lodowego anioła.

Dominika Jarczok
Dominika Jarczok stworzyła lodowego anioła · fot. Andrzej Grynpeter


Wieczorem o godzinie 18.00 w kościele NSPJ w Piasku odprawiono uroczystą Msze Święta bezpośrednio, po której odbył się koncert kolędowy w wykonaniu Estrady Regionalnej "Równica" wraz z muzykiem grającym na instrumencie fletnia pana Arturem Thomasem.Koncert zespołu "Równica" w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku - 06.01.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Po koncercie Zarząd PSONI koło w Pszczynie wraz z organizatorami i samorządowcami dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Zapłonęły duże ogniska, a w Domu Kulejących Aniołów dalej koncertował zespół "Równica" i Artur Thomas.

Otwarcie Domu Kulejących Aniołów w Piasku - 06.01.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Podziękowania pszczyńskiego Koła PSONI

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu, staroście Pawłowi Sadzy, fantastycznym sponsorom, patronom medialnym, mieszkańcom Piasku - super kibicom oraz oczywiście wszystkim wspaniałym zawodnikom!

Dziękujemy mieszkańcom Piasku, Pszczyny i okolic za wspólne uczestnictwo we Mszy Św. oraz wspólne świętowanie w Domu Kulejących Aniołów! Dziękujemy za każde dobre słowo i życzliwy gest!

Szczególne podziękowania składamy na ręce dwóch wyjątkowych panów, wielkich przyjaciół Kulejących Aniołów, inicjatorów całego wydarzenia - Jacka Kotajnego i Tomasza Bratka, którzy służyli nam swoim wsparciem oraz wykazali się ogromnym zaangażowaniem w realizację całego przedsięwzięcia! Wielkie podziękowania składamy również na ręce księdza proboszcza Grzegorza Stephana!

W Nowym 2018 Roku życzymy Państwu wiele zdrowia, realizacji planów i zamierzeń, wiele pomyślności oraz błogosławieństwa Bożego na każdy nadchodzący dzień!


new, ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.