pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 listopada 2017
  • wyświetleń: 3161

W szkołach pojawią się nowoczesne projektory, tablice i monitory

13 szkół podstawowych w gminie Pszczyna pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu "Aktywna tablica". Placówki zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe, o które zawnioskowali ich dyrektorzy.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego gminy. Gmina otrzymała na realizację programu 181.869 zł z budżetu państwa i dołoży 45.467 zł budżetu własnego.

Wkład własny gminy Pszczyna będzie miał formę finansową i rzeczową w postaci dowolnego sprzętu IT zakupionego przez szkoły, w obecnym roku budżetowym do czasu złożenia wniosku o dofinansowanie.

Dostawcy sprzętu i oprogramowania są zobowiązani do montażu i konfiguracji urządzeń w szkołach oraz do zapewnienia technicznych szkoleń nauczycieli w zakresie funkcji i obsługi sprzętu.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.