Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 listopada 2017
  • wyświetleń: 5337

Opóźnienie przy remoncie ulicy Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju

O dwa tygodnie przesunięty został termin zakończenia robót remontowych na ulicy Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju. Przyczyną opóźnienia były ciągłe, 7-dniowe opady deszczu uniemożliwiające wykonywanie prac.

brzozowa
Remont ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju - 22.11.2017 · fot. pless.pl


W ubiegłym tygodniu wykonawca zwrócił się z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia robót o 14 dni. Zapisy umowy dopuszczają taką możliwość w przypadku wystąpienia ciągłych, 7-dniowych opadów deszczu uniemożliwiających wykonywanie robót, potwierdzonych protokołami z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wykonawca przedstawił wymagane dokumenty, dlatego wniosek został uwzględniony.

- Podpisaliśmy aneks do umowy, na postawie którego termin zakończenia prac budowlanych został przesunięty na 14 grudnia (pierwotny termin zakładał zakończenie prac do końca listopada). Należy pamiętać, że w przypadku opadów deszczu wiele prac związanych z układaniem warstw bitumicznych nie może być prowadzonych - wyjaśnia Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

brzozowa
Remont ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju - 22.11.2017 · fot. pless.pl


Remont obejmuje odcinek o długości 2,5 kilometra - od skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach do skrzyżowania z DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju. Połowa remontowanego odcinka znajduje się w Rudołtowicach - tam wszystkie prace związane z nawierzchnią jezdni zostały już wykonane. Ułożono wszystkie trzy warstwy asfaltu, wykonawca odtworzył też rowy. Do wykonania zostały jedynie zjazdy do posesji.

W tym tygodniu wykonawca planuje ułożyć dwie warstwy bitumiczne na 600-metrowym odcinku ul. Brzozowej w Goczałkowicach od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Róż oraz na kolejnym 300-metrowym odcinku (do ul. Solankowej). Po weekendzie asfaltowany będzie ostatni odcinek drogi (od skrzyżowania z ul. Solankową do DK-1). Jeżeli w prowadzeniu tych prac nie przeszkodzi niesprzyjająca pogoda, końcem przyszłego tygodnia w ciągu jednego dnia ułożona zostanie ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu na całym goczałkowickim odcinku ul. Brzozowej (1,2 km).

brzozowa
Remont ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju - 22.11.2017 · fot. pless.pl


Ponadto prowadzone są prace brukarskie na chodniku w Goczałkowicach, a do wykonania pozostały pobocza i zjazdy. Wykonawca zobowiązał się również zasypać dziury w poboczach, powstałe na poboczu ul. Spokojnej, którą poprowadzono objazd.

Inwestycja jest finansowana dzięki środkom pozyskanym przez powiat pszczyński w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych (niemal 3,2 mln zł dofinansowania z budżetu państwa). Pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu - ok. 500 tys., gminy Pszczyna - 100 tys. i gminy Goczałkowice-Zdrój - 200 tys. zł.

Mapa objazdu:

Brzozowa objazd
fot. Powiat

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.