pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2017
  • 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 10603

[WIDEO] Burmistrz "chwali się" nowym oświetleniem w gminie Pszczyna

Trwa wymiana 2500 starych rtęciowych opraw na nowoczesne LED. Na realizację zadania Urząd Miejski przeznaczył 3,5 mln zł. Zobaczcie, jakie korzyści niesie za sobą inwestycja oraz co burmistrz mówi na jej temat.Głównym celem miejskiej inwestycji jest obniżenie wysokich kosztów eksploatacji obecnego systemu oświetleniowego, a także zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na znaczne ograniczenie emisji CO2. Wymiana starych lamp, a także modernizacja systemu spowoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej o ok. 750 MWh rocznie.

Oświetlenie, lampy
Trwa wymiana lamp w Pszczynie. · fot. UM Pszczyna


Dla gminy Pszczyna są to bardzo duże oszczędności. Tym bardziej, że większość inwestycji pokryta jest ze środków zewnętrznych. Projekt "Poprawa efektywności energetycznej systemu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pszczyna" współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Na ten cel pozyskano prawie 3 mln zł dotacji. Urząd Miejski na całość zadania przeznaczy 3,5 mln zł co oznacza, że tylko pół miliona wyłoży z miejskiego budżetu.

Oświetlenie, lampy
Trwa wymiana lamp w Pszczynie. · fot. UM Pszczyna

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.