Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 listopada 2017
  • wyświetleń: 4376

Strażnicy miejscy odwiedzili miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym pracownicy straży miejskiej w Pszczynie odwiedzali miejsca pobytu osób bezdomnych. Pozwoliło to m.in. określić skalę zjawiska.

Straż miejska, bezdomni
Strażnicy miejscy odwiedzili miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. · fot. UM Pszczyna


Jak informuje Urząd Miejski, dzięki tej akcji będą mogli monitorować bezdomnych, którzy nie chcą zdecydować się na pobyt w schroniskach. - Od kilku lat w okresie intensywnych mrozów strażnicy zaopatrują osoby potrzebujące w ciepłą odzież i koce - zapewnia instytucja.

Komendant straży miejskiej apeluje do mieszkańców o reakcję. - Jeżeli będą Państwo widzieli, że na dworze przebywają osoby potrzebujące pomocy, prosimy o kontakt. Być może ktoś dysponuje niepotrzebnymi kurtkami, śpiworami to można je dostarczyć do naszej siedziby przy ul. Zdrojowej - mówi Artur Krzyżaniak. Całodobowy telefon do dyżurnego Straży Miejskiej to 32 210-43-73.

Pomocy osobom bezdomnym udzielają także: Schronisko im. św. Jana Pawła II w Rybniku (ul. 3 Maja 48b), Schronisko - "Dom Nadziei" (ul. Wolności 83, Myszków, tel 34 313-68-69) oraz Dom dla Bezdomnych Matek z Dziećmi w Wiśle Małej (ul. Pawia 11, tel. 32 449-04-09).

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.