pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2017
  • 3 listopada 2017
  • wyświetleń: 14961

[WIDEO] Czytelnia i sala taneczna przy ul. Piastowskiej już otwarta!

Zamiast księgarni - sala taneczna, a w miejsce cukierni - czytelnia. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie dwóch nowych obiektów kultury w Pszczynie.Pomalowane ściany, nowe meble, bogaty księgozbiór, kącik dla dzieci, a także miejsce dla komputerów z bezpłatnym dostępem do internetu - tak w skrócie można opisać nowo powstałą czytelnię przy ulicy Piastowskiej. Miejsce to bez wątpienia jest przytulnym kątem, w którym można odnaleźć spokój. Do jego odwiedzenia zachęca również Teresa Musik, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej: - wydaje nam się, że ta czytelnia będzie dobrą "przechowalnią". Jeżeli ktoś będzie potrzebował spędzić trochę czasu i nie będzie miał co ze sobą zrobić, to będziemy go bardzo serdecznie tutaj witali.

czytelnia przy ul. Piastowskiej w Pszczynie
Czytelnia przy ul. Piastowskiej w Pszczynie - 30.10.2017 · fot. pless.pl


Sala taneczna, która powstała w miejsce księgarni, to duża, jasna przestrzeń, powiększona optycznie dzięki lustrom. Znajdziemy tu także gablotkę z pucharami, które do tej pory zdobyli podopieczni Pszczyńskiego Centrum Kultury. Jest też duże zaplecze, w którym przechowywane są przyrządy do ćwiczeń gimnastycznych i stroje dla tancerzy, a także szatnia z zamykanymi na klucz szafkami.

sala taneczna przy ul. Piastowskiej w Pszczynie
Sala taneczna przy ul. Piastowskiej w Pszczynie - 30.10.2017 · fot. pless.pl


- W tej chwili tańczących u nas osób jest ponad ćwierć tysiąca i jest to zasługa instruktorów: Iwony Tchórzewskiej, Małgosi Tomczyk i Angeliki Trefon. Dzięki nim tak wiele osób tańczy. Można powiedzieć, że Pszczyna jest roztańczona. Wydawać by się mogło, jak się popatrzy na Centrum Kultury i Bibliotekę, że to jest bardzo obszerny budynek, w którym mieści się mnóstwo sal, a tak naprawdę Centrum Kultury dysponuje trzema salami, na których mogą być prowadzone zajęcia, dlatego powiększamy swoje zasoby - teraz mamy cztery sale do dyspozycji. Tą przeznaczyliśmy na zajęcia taneczne, które odbywają się tu od początku października - mówi Michał Czernek, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury.

otwarcie czytelni przy ul. Piastowskiej w Pszczyni
Otwarcie czytelni przy ul. Piastowskiej w Pszczynie - 30.10.2017 · fot. pless.pl


O tym jak ważna i potrzebna była ta inwestycja mówił również Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny: - jest to chwila, która była przeze mnie bardzo długo wyczekiwana. Niestety gminy dzisiaj nie stać na to, aby wyremontować cały Dom Kultury. Te dwa pomieszczenia były bardzo potrzebne dla obu instytucji kultury, które działają w mieście. Burmistrz zachęcał również do odwiedzania obiektów i korzystania z oferowanych zajęć: - zapraszam Państwa dzieci i wnuki do tego, by korzystali z szerokiego wachlarza oferty proponowanej przez Centrum Kultury oraz tego proponowanego przez Bibliotekę, ponieważ tych zajęć ruchowych, jak i intelektualnych jest bardzo dużo.

czytelnia i sala taneczna przy ulicy Piastowskiej
Czytelnia i sala taneczna przy ul. Piastowskiej w Pszczynie - 30.10.2017 · fot. pless.pl

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.