Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2017
  • wyświetleń: 6304

[ZDJĘCIA] Złożyli kwiaty i znicze na cmentarzu wojennym

Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz pszczyńskich szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami" oraz pod pomnikiem Powstańców Śląskich.

Złożyli kwiaty i znicze na cmentarzu wojennym - 30.10.2017 · fot. Powiat


Na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami" w pszczyńskim parku znajduje się pomnik upamiętniający 205 żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali życie w walce z wojskiem niemieckim 1 i 2 września 1939 roku oraz 20 Powstańców Śląskich i harcerzy z Pszczyny, którzy zostali rozstrzelani 4 września 1939 roku przez niemieckiego najeźdźcę.

- Każdego roku tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych oddajemy hołd pamięci naszym rodakom, zasłużonym w walce o suwerenność i niepodległość Ojczyzny. To wyraz szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego kraju - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

- Przyszliśmy na groby naszych bohaterów, bo dzięki nim tu jesteśmy i możemy oddawać hołd na wszystkich cmentarzach świata - mówił I wicewojewoda śląski, Jan Chrząszcz, dziękując samorządowcom i młodzieży za to, że każdego roku kontynuują tę tradycję.

Kwiaty i znicze pod mogiłą na cmentarzu "Pod Trzema Dębami" oraz pod pomnikiem Powstańców Śląskich złożyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego oraz Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.