pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2017
  • wyświetleń: 1776

Policjant na wywiadówce z rodzicami mówił o cyberprzemocy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj

Udział w szkolnych wywiadówkach to najprostszy sposób dotarcia do dużej grupy rodziców nastolatków. Wie o tym policyjny profilaktyk, który, korzystając z zaproszenia dyrekcji, gościł ostatnio w murach szkolnych jednej z pawłowickich podstawówek.

O cyberprzemocy na wywiadówce z rodzicami
O cyberprzemocy na wywiadówce z rodzicami · fot. KPP Pszczyna


Tematem przewodnim przygotowanej na spotkanie prelekcji była cyberprzemoc. Policjant starał się uzmysłowić opiekunom dzieci, że to negatywne zjawisko przybiera często formę obraźliwych treści, a w skrajnych przypadkach nawet zastraszania i poniżania konkretnych osób.

Policjant spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach w celu omówienia tematów bezpieczeństwa dzieci w sieci. Profilaktyk starał się zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia związane z cyberprzemocą.

Sierżant Czysz omówili wszystkie formy i przejawy tego negatywnego zjawiska. Impulsem do aktywnej wymiany zdań i opinii w trakcie spotkania stała się projekcja filmu prezentującego jedną z form tego zjawiska. Policjant przedstawił sytuacje, w jakich dochodzi do cyberprzemocy i omówili sposoby radzenia sobie z nią. Przypomniał również konsekwencje dla jej sprawców. Na koniec spotkania, sierżant zaapelował do rodziców, aby interesowali się tym, co ich dzieci oglądają i robią w sieci, z kim nawiązują kontakty, z kim się umawiają oraz jakie aplikacje pobierają na swoje urządzenia elektroniczne.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach" podaj