Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 października 2017
  • 30 października 2017
  • wyświetleń: 10510

Na terenie Pszczyny i Miedźnej będą od listopada poszukiwane ropa i gaz

Od 1 listopada spółka Geofizyka Toruń rozpocznie badania geofizyczne, których celem jest poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Związane z tym prace sejsmiczne będą trwały do końca kwietnia 2018 roku. Prowadzone będą między innymi na terenie gmin Pszczyna i Miedźna.

Geofizyka Toruń
Badania będą prowadzone na terenie gmin Pszczyna i Miedźna. · fot. geofizyka.pl


Badania geologiczne polegać będą na rejestrowaniu mikro drgań sejsmicznych, które generowane są mechanicznie przez zestaw 4 pojazdów wibrosejsmicznych. Rejestrację wykonuje się przy użyciu specjalnej aparatury połączonej kablami z rozmieszczonymi na powierzchni ziemi grupami odbiorników zbierających falę sejsmiczną. Do celów pomiarowych będą wiercone płytkie otwory wiertnicze (ok. 60 m).

Stosowanie do postanowień ustawy Prawo geologiczne i górnicze z właścicielami lub posiadaczami nieruchomości, na których mają być prowadzone prace, będą zawierane w porozumienia, w związku z prowadzonymi pracami geologicznymi. Za ewentualne szkody wyrządzone w toku badań sejsmicznych przysługuje odszkodowanie.

Prace przygotowawcze już się rozpoczęły, wobec czego w terenie pojawili się przedstawiciele Geofizyki Toruń celem dokonania uzgodnień z właścicielami i posiadaczami gruntów.

W związku z tym, że konieczne jest dotarcie do wszystkich właścicieli możliwe jest, że pracownicy toruńskiej firmy będą także pracować w terenie w soboty i niedziele.

Poniżej mapa z proponowanym rozłożeniem aparatury kablowej (linie niebieskie) oraz przejazdu pojazdów wibrosejsmicznych (linie czerwone).

Mapa robót geologicznych:

Mapa robót geologicznych
fot. UG Miedźna

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.