pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 października 2017
  • 29 października 2017
  • wyświetleń: 11297

Telewizja publiczna pokaże program o organistce z naszego powiatu

Za nami:

W niedzielę, 29 października o godzinie 10.00, TVP 3 Katowice wyemituje program o Bronisławie Piechaczek, która od 50 lat jest organistką w kościele św. Katarzyny w Pielgrzymowicach.

bronisława piechoczek, pielgrzymowice, organistka
Organistka z Pielgrzymowic, Bronisława Piechoczek · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


Bronisława Piechaczek od 50 lat gra na organach podczas mszy i nabożeństw w kościele Świętej Katarzyny w Pielgrzymowicach. Po raz pierwszy do mszy zagrała w 1967 roku, mając wówczas 17 lat. Zawsze wcześniej przygotowuje pieśni, które zagra. Korzysta z chorałów, a znajdujące się tam utwory dobiera zgodnie z kalendarzem liturgicznym i zaplanowanymi czytaniami.

Za swoje zasługi w 2015 roku otrzymała Medal Pro Christi Regno, przyznawany przez Arcybiskupa Metropolitę Katowickiego za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim i katechetycznym. W dowód uznania Papież Franciszek przyznał jej order "Pro Ecclesia et Pontifice" - najwyższe odznaczenie jakie może otrzymać osoba świecka.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.