pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 października 2017
  • wyświetleń: 5723

[ZDJĘCIA] Policjanci wręczali rowerzystom kamizelki odblaskowe

Pszczyna to miasto, w którym królują rowery, a okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Te dwa fakty postanowili wykorzystać pszczyńscy policjanci i zadbać o bezpieczeństwo właścicieli jednośladów. Chcąc poprawić widoczność rowerzystów na drogach mundurowi wręczali im przed cmentarzami kamizelki odblaskowe i zachęcali do ich używania podczas jazdy.

Policjanci wręczali rowerzystom kamizelki odblaskowe - 10.2017 · fot. KPP Pszczyna


Zaskoczenie ze strony rowerzystów było duże. Wszystkie obdarowane osoby zgodnie jednak podkreślały, że przekazana im kamizelka jest bardzo wygodna, jest obszerna, nie krępuje ruchów,i dlatego będą ją ubierać za każdym razem, jak tylko wsiądą na rower. Wszyscy też przyznali, że jest estetyczna, lekka, a z pewnością widoczna, przez co będą czuli się bezpieczniej.

Widoczność miłośników jednośladów nadał pozostawia wiele do życzenia, choć ten stan z pewnością w ostatnich latach uległ znacznej poprawie. Niestety, dla niektórych w dalszym ciągu fluorescencyjna kamizelka jest kojarzona z brakiem wygody, zbędnym gadżetem, czy nawet niepotrzebnym zawracaniem głowy.

Tym bardziej, tego typu działania policjantów mają swój sens, szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok. Policjanci oprócz doposażenia rowerzystów w fluorescencyjne kamizelki czy paski uzmysławiają im również wartość odblasków. Jak pokazują bowiem policyjne statystyki, często wartość bezcenną, bo ratującą życie.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.