pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 3832

[ZDJĘCIA] Nasi strażacy na święcie w Anhalt-Bitterfeld

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Warszowic oraz przedstawiciele OSP Goczałkowice-Zdrój wzięli udział w obchodach święta Zjednoczenia Niemiec w partnerskim powiecie Anhalt-Bitterfeld.

Strażacy na święcie w Anhalt-Bitterfeld - 10.2017 · fot. Powiat


Podczas uroczystości świętowano jubileusz dziecięcej i młodzieżowej Straży Pożarnej w Sachsen Anhalt. Młodzi druhowie z Warszowic oraz strażacy-ochotnicy z Goczałkowic wzięli udział m.in. w paradzie czy pokazie sprzętu i wyposażenia straży pożarnej i służb ratowniczych. Ochotnicy z Goczałkowic prezentowali podczas święta swój samochód bojowy.

- Wyjazd był okazją do zapoznania się z procedurami oraz sprzętem, który mają do dyspozycji strażacy w powiecie Anhalt-Bitterfeld. Wzięli w nim udział druhowie i druhny z MDP z Warszowic jako wielokrotni zwycięzcy powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych, laureaci zawodów wojewódzkich oraz reprezentanci naszego województwa w zawodach krajowych - mówi Szymon Sekta, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Wyjazd odbył się w ramach partnerstwa powiatu pszczyńskiego z niemieckim powiatem Anhalt-Bitterfeld. Oba samorządy podpisały umowę partnerską w 2016 r. Celem tej umowy jest wzajemne wspieranie się obu samorządów w rozwoju w obszarach kultury, kształcenia, sportu, turystyki, infrastruktury, gospodarki, jak i wspólne budowanie nowoczesnej struktury administracyjnej.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.