pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 4027

Samorządowy Oskar dla wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego

W niedzielę, 22 października w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski został uhonorowany nagrodą im. Grzegorza Palki.

Samorządowy Oskar dla wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego - 22.10.2017 · fot. UG Miedźna


To najbardziej prestiżowe wyróżnienie samorządowe w Polsce, nazywane "Samorządowym Oskarem".

Bogdan Taranowski otrzymał nagrodę w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym, za działania na rzecz rozwoju infrastruktury społecznej i technicznej gminy.

Nagroda im. Grzegorza Palki przyznawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce. Została ustanowiona przez Ligę Krajową w 1997r. na cześć jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Grzegorza Palki, pierwszego Prezydenta Łodzi w III RP, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, twórcy i wieloletniego prezesa Unii Metropolii Polskich.

Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opiera swój program o hasło "Rodzina - Wspólnota lokalna - Ojczyzna", promuje wszelkie działania w kierunku utrwalania demokratycznych reform w naszym kraju, reformowania Państwa w kierunku decentralizacji kompetencji i finansów publicznych, wszelkich form samorządności i tworzenia autentycznych więzi lokalnych integrujących mieszkańców.

Samorządowy Oskar dla wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego - 22.10.2017
Samorządowy Oskar dla wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego - 22.10.2017 · fot. UG Miedźna


Nagroda im. Grzegorza Palki to szczególny wyraz uznania wszystkich środowisk i opcji dla jego dokonań zarówno lokalnych jak i krajowych.

W tym roku kapituła przyznała 8 nagród i 9 wyróżnień.

Laureatami nagrody w poprzednich latach byli m.in. Jerzy Buzek (1998r.), Śp. Lech Kaczyński (2004r.), Danuta Hübner (2007r.) czy Elżbieta Bieńkowska (2011r.)

Do laureatów, uczestników uroczystości i organizatorów list skierował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent RP wyraził uznanie i złożył serdeczne gratulacje Laureatom, podkreślając ich dokonania. Gratulacje laureatom przesłał również Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marek Kuchciński.

Tegoroczną XX edycję uroczystości uświetnił koncert "Piosenki starej Warszawy" w wykonaniu: Justyny Reczeniedi - sopran solo, Trio Con Passione i Zespołu wokalnego Ars Chori pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.