pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 października 2017
  • wyświetleń: 6010

[WIDEO, ZDJĘCIA] Okno Kariery 2017: o kluczowych cechach przedsiębiorcy

We wtorek w Stajniach Książęcych miało miejsce finalne wydarzenie tegorocznej edycji Okna Kariery - Debata Oksfordzka. W debacie wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, a tematem dyskusji było "Kluczowa cecha przedsiębiorcy: przebiegłość czy uczciwość?". Mimo nieco kontrowersyjnego tematu, młodzież poradziła sobie doskonale.Dzień wcześniej pod okiem swoich opiekunów - dr Katarzyny Bratnickiej-Myśliwiec oraz dra hab. Tomasza Ingrama - wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - przygotowywano odpowiednią argumentację i strategię poszczególnych grup. Członków zespołów debatujących wyłonił test przedsiębiorczości, jaki zgłoszeni uczestnicy pisali w ostatni poniedziałek w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Pomimo różnej skali trudności pytań w teście, również i tutaj młodzież wypadła bardzo dobrze, o czym świadczy chociażby konieczność przeprowadzenia dogrywki, aby wyłonić dziesiątą osobę, która miała wziąć udział w debacie.

Okno Kariery 2017 - 16-17.10.2017 · fot. LGD Ziemia Pszczyńska


Debatę poprowadził Paweł Zięba, a dyskusji przysłuchiwali się zaproszeni eksperci: Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Katarzyna Kanik, właściciel Śląskiego Centrum Edukacji, Terapii i Rozwoju z Goczałkowic-Zdroju oraz Szymon Bryła, prezes Profi M TEC PSG Silesia Sp. z o.o., Sp.k z Jankowic. W debacie wzięli udział także członkowie Zarządu LGD, nauczyciele i młodzież z okolicznych szkół średnich.

Ostatecznie, decyzją widowni, niewielką liczbą głosów - 7 osób - zwycięzcą debaty została grupa broniąca tezy: "Kluczowa cecha przedsiębiorcy - przebiegłość". W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Patrycja Pękala, Nicola Brychcy oraz Marzena Gawlak z I LO w Pszczynie, a także Kamila Nowak i Jan Jamrozik z III LO w Pszczynie. W zespole oponentów zasiadali: Maciej Koczar, Barbara Mruszczyk i Adrianna Pala z I LO w Pszczynie, a także Katarzyna Pitlok i Maria Pławecka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: LGD Ziemia Pszczyńska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.